TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
10.05.2021 - 16:49

T.C.

DÜZCE İCRA DAİRESİ

2019/712 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Merkez ilçesi Konuralp Mah. Hacıahmetler mevkii 2674 Ada 1530,00 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz üzerinde 10 cm kalınlığında 90 m2 alanlı beton zemin (prefabrik yapı zemini amaçlı imal edilmiştir.) mevcut olup başkaca bir muhdesat yoktur. Ulaşımı: Konuralp Mahallesi D.655 Akçakoca yolunda Çilimli’ye sapılan köprülü kavşaktan itibaren batı yönde asfalt yolu 130 metre takiple kanalın bulunduğu 171. sokağa gelinerek, buradan güneye 30 metre devam edilerek taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz sol tarafımızda kalmaktadır. Taşınmaz Düzce’nin kuzey tarafında Konuralp beldesinde ve bu beldenin kuzeybatı tarafındaki Hacıahmetler mahallesindedir. Akçakoca caddesine 150 metredir. Trafiğin canlı olduğu Çilimli yoluna 30 metre mesafededir. Bu yol üzerinde büyük tekstil fabrikalarının bulunduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge seyrek yoğunlukta yapılaşma seviyesindedir. Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz elektrik, yol, su, telekom, ulaşım, çöp, vs. gibi tüm belediye hizmetlerinden ve diğer alt yapı hizmetlerinden faydalanmaya hazır bir parseldir. Henüz kadastro parseli durumundadır. İmar uygulamaları ve taşınmazın yola imar terkleri yapılmamıştır. Taşınmaz Tapu kayıtlarında Arsa niteliği ile kayıtlıdır. Taşınmaz Konuralp mahallesinin kuzeybatı tarafındadır.

Yüzölçümü         : 1.530 m2           Kıymeti : 233.000,00 TL                 KDV Oranı : %18

İmar Durumu     :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planında AYRIK NİZAM 3 KAT KONUT ALANI VE TAKS 0.45 VE KAKS 1.35 YAPILAŞMA HÜKÜMLERİNDE KOMŞU VE YOLLARDAN 3 VE 5 METRE ÇEKME MESAFELERİNDE İZİN VERİLMİŞTİR.

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü     : 01/07/2021 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü     : 27/07/2021 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri             : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/712 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2021

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

ILN01371895

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız