BİR PORTRE : KADRİYE ÇELEBİ AKBULUT

Düzce Postasının 2334’üncü portre konuğu Kadriye Çelebi Akbulut oldu.

BİR PORTRE : KADRİYE ÇELEBİ AKBULUT
5.01.2022 - 09:42
Güncelleme 5.01.2022 - 13:53
Özel Haber

05.09.1978 tarihinde doğdu. Bahçeşehir’de ikamet ediyor. Terzilik yapıyor.

 

KADINLARIN OTURABİLECEĞİ ALANLAR YAPARDIM

Düzce Postası'nın 2334’üncü portre konuğu Kadriye Çelebi Akbulut, şehir yaşamından beklentilerini şöyle anlattı:

Düzce'nin en büyük sorunu; ulaşım ve geri dönüşüm. Çarşının göbeğinde dükkanım var ve çöpte atık ayrıştırma olmadığı için plastik su şişelerini çöpe atmak zorundayız.

***

Belediye Başkanı'nın yerinde olsaydım; toplumun her kesiminden kadınların oturabileceği alanlar yapardım. Onların sorunlarını paylaşabilecekleri samimi bir işletme açmak isterdim.

***

Düzce'de en rahatsız olduğum şey; hava kirliliği, partiyi destekleyenlere öncelik tanınması ve resmi kurumlarda hiçbir görevlinin hakkını vererek çalışmaması. Bunlara okullar da dahil.

***

Düzce’nin Ankara ve İstanbul’un tam ortasında olmasını beğeniyorum. Suyuyla, doğasıyla, etraftaki güzel mesire alanlarıyla ben şehrimizi çok beğeniyorum.

***

Daha düzgün bir şehir olabiliriz. Öğrencilerin ücretsiz gidebildiği spor alanları, dershane dışındaki düşük fiyatlara ek ders verilen, dil öğretilen kurumlar çoğalmalı. Kalıcı konutlara raylı sistem yapılmasını hayal ediyorum.

***

Hava kirliliğinin Düzce'ye zarar verdiğini düşünüyorum. Hava kirliliğinin astım, KOAH gibi kronik rahatsızlığı olanlar için hayati risk oluşturduğuna inanıyorum.

***

Düzce toplumunda maalesef çevre bilinci yok. Herkes kendi çıkarını düşünüyor. Kimsenin ülkeyi, insanı, şehri düşündüğü yok.

***

Düzce’de spor alanında çok para harcanmasına rağmen, bir türlü istenilen başarı elde edilemiyor. Birileri geliyor, birileri gidiyor. Bence bu yolda kendi ekibinle yürümek gerekir. Düzceli hocalar ve futbolcularla devam edilmeli. Başka türlü olmayacağını hepimiz gördük yıllardır. Gönlüm ister ki şampiyon Düzcespor olsun.

 

EN BÜYÜK ÇILGINLIĞI BUNGEE JUMPİNG YAPMAK

Kadriye Hanım, 04.06.1999 tarihinden beri Nedim bey ile evli. Simay (20) ve Buğlem (11) adında iki kızı var. İnatçı, tuttuğunu koparan ve titiz bir Boğa burcu. En sık Kıymet, Nagihan ve Havva adındaki arkadaşları ile görüşüyor.

En son Doğan Cüceloğlu’nun “Var Mısın” kitabını okumuş. Fenerbahçe takımını tutuyor. Esila marka parfüm kullanıyor. Yüzmeyi seviyor. Okey oynamaktan keyif alıyor.

Türk Sanat Müziği ve pop müzik dinlemekten hoşlanıyor. Sanatçılardan Tarkan, Mustafa Sandal, Sezen Aksu ve Cem Adrian’ı beğeniyor.

Pilot olmayı hayal ediyordu. Tam pansiyon bir tatil yapmak istiyor.

Golf marka araç kullanıyor ve işine kendi aracıyla geliyor. Politikacılardan Meral Akşener’i beğeniyor.

İbrahim Hoşver İlköğretim Okulu ve Çilimli Çok Programlı Lisesi’nde okumuş.

Dedelerinin Abhazya’dan Düzce’ye göçtüğünü ve Efteneli Ahmet dediklerini söylüyor.  

Spor yapmaya vakit ayıramadığını belirtiyor. Aziz, Sadakatsiz ve Gönül Dağı dizilerini takip ediyor.

Bazı ukala, şımarık ve cahil insanlar-dan, yobazlardan ve patronlardan, parasıyla hava atanlardan ve çıkar için siyaset peşinde koşanlardan hoşlanmıyor.

Diyarbakır ve Trabzon’u gezip görmek istiyor. Son 5 yılın ekonomisi açısından kötüye gittiğini söylüyor. En son kızı için ağlamış.  En büyük çılgınlığının bungee jumping yapmak olduğunu ifade ediyor.


Editör: C. Sancıkçı