Muhtarlar konuşuyor

Muhtarlar konuşuyor
31.01.2022 - 11:24
Güncelleme 31.01.2022 - 12:14
Özel Haber

Kiremitocağı Mahallesi Muhtarı Ali Gülaçtı:

Hız kesicilerin artırılmasını istiyoruz

Kiremitocağı Mahallesi’nde doğup büyüyen Ali Gülaçtı, muhtarlıkta ilk dönemi olduğunu ve yaklaşık 2,5 yıldır görev yaptığını söyledi.

Hizmet için muhtar olmaya karar verdiğini ifade eden Güçaltı, muhtar olmaktan memnun olduğunu ve tekrar aday olmayı düşündüğünü ifade etti.

Mahalle nüfusunun yaklaşık 4 bin olduğunu ve mahalle sakinleri ile arasının gayet iyi olduğunu ifade eden Gülaçtı, sorun yaşadığı veya destek görmediği konu veya kurum olmadığını belirtti.

 

Kiremitocağı Mahallesi Muhtarı Ali Gülaçtı, Düzce Postası’nın sorularını yanıtladı. Mahallesinin ihtiyaçlarını ve kendisinin hedeflerini anlattı:

“Muhtar yapacağı işi ciddiye alarak, mahallenin sorunlarını bizzat kendisi gezerek, takip ederek işini yapmalıdır. Böylece etkili olur. Mahalleli gelmeden o sorunları bulup düzeltmek daha iyi olur.

Mahallemin benden beklentisi, devamlı işleri takip etmek, mahalleye yararlı olacak her şeyin peşinde koşmak, siyasi bir görüş bulundurmamak, kişi ayrımı yapmamak.

Vatandaşın yaptığı hızdan dolayı hız kesicilerin arttırılmasını istiyoruz. Fakat ambulans yolu olduğu için yapmak istemiyorlar.

Başımıza ilginç olaylar da geliyor. En ilginç olanı; 698. Sokakta iki tane ceviz ağacını budattırdım. Ertesi gün aynı apartmanda oturan bir tane teyze geldi cevizlerini topladığımı söyleyerek bana fırça atmaya başladı. Ben ise yanlara doğru büyüyen dalları olduğu için budattırdım. Çünkü kar yağdığında dalların kırılma ihtimali vardı. İnsanlarda oraya arabalarını park ediyorlar. Kadın ise bunu hiç düşünmeden gelmişti, yarım gün ona laf anlatmaya çalışmıştım.

Geleceğin muhtarlarına; herkese eşit bir şekilde yaklaşması, siyasi bir amaç gütmemesi, mahalledeki işleri kendilerinin takip etmesini tavsiye ediyorum. Bunları yaptıktan sonra zaten otomatik olarak her şey düzgün gidiyor.”

 

MAHALLESİNE KAZANDIRDIKLARI

1987 yılından beri açılmayan yolumuz vardı. Onu açtık. Ofis sokağın kaldırımlarını komple değiştirdik, altyapısını yaptırdık. Marmara sokağın altyapısını yaptırıp üstüne asfalt yaptırdık. Buna Güner Sokak da dahil. Ben muhtar olduğum zaman çizmeyle bile giremiyorduk. Bunları belediye ile ortaklaşa yaptık. Gayet güzel oldu. Mahallemizdeki camilerden birinin minaresi yoktu. Camii derneği ile beraber onu yaptırdım, daha sonra çevre düzenlemesini yaptırdım ve caminin üzerine kubbe ve dış cephe bakımını yaptırdım.

MAHALLESİNİN EKSİKLİKLERİ

Şu an iki tane camiimiz var ama okulumuz yok.

YAPMAK İSTEDİKLERİ

Eski prefabriklerin olduğu yeri spor il müdürlüğüne devredip buraya Düzce’deki tüm spor branşlarını toplayıp, burada hizmet vermek istiyorum. E5’ten gelen 1012 bulvarımızın altyapısını yaparak, bağlantı yolu olarak vatandaşın hizmetine sunmak istiyorum.


Editör: C. Sandıkçı