Kilosu 80 liraya yükseldi

Kilosu 80 liraya yükselen çinekop balığına rağbet azaldı. Balıkçı Ziya Yıldırım, “Çinekop fiyatından dolayı vatandaşa ağır geliyor” diye konuştu.

Kilosu 80 liraya yükseldi
4.02.2022 - 17:58
Özel Haber

Düzce’de yaklaşık 30 yıldır balıkçılık yapan Ziya Yıldırım, balık satışlarının iyi olduğunu söyledi. Balık mevsimi olduğunu ve taze hamsi geldiğinden bu yana satışların daha da arttığını belirten Yıldırım, “Bundan bir ay önce hamsi Rusya’daydı. Satışlar şoklu hamsi olduğu için durgundu. Şuan yeni ada tarafından taze hamsi geliyor. Satışlarımız da yükselişe geçti.  Gayet memnunuz satışlardan” dedi.

Yıldırım, hamsi ve mezgitin revaçta olduğunu, çinokopun ise fiyatı yüksek olduğu için pek tercih edilmediğini dile getirdi.

Balık fiyatlarının genel olarak yüksek olduğunu ifade eden ve bunun nedenini de hava şartlarına bağlayan balıkçı Ziya Yıldırım, “Balık az çıkıyor. Kültür balıklarının ise ihracata bağlı olarak fiyatları yüksek” diye konuştu.

Balık fiyatları ile ilgili de bilgiler veren Yıldırım, “Çinekop sarıkanat fiyatları biraz yüksek. Çinekop 80 lira. Onun dışında hamsinin fiyatı 30 lira, bu da normal bana göre. Mezgit 35 lira, istavrit 25 lira. 20 liralara satan da var. Çipura 40-50 lira arasında değişiyor. Levreğin tanesi 50 lira. Kültür balıklarının fiyatları da yükseldi. Somonun tanesini 40 liraya veriyoruz. Tanesi yarım kiloya denk gelmekte.


Editör: C. Sandıkçı