Mahallemdeki eksikleri gidermek istediğim için muhtar oldum

Çay Mahallesi Muhtarı Hüseyin Mali, Düzce Postası’nın sorularını yanıtladı. Mahallesinin ihtiyaçlarını ve kendisinin hedeflerini anlattı: 3 dönemdir, yani yaklaşık 12 buçuk yıldır muhtarlık yapan Çay Mahallesi Muhtarı Hüseyin Mali, “Mahalleye hizmet etmek ve eksikleri gidermek istediğim için muhtar oldum” diyor. Muhtar olmaktan genel olarak memnun olduğunu ifade eden Mali, mahalle sakinleri ile arasının güzel olduğunu ve bir problem yaşamadığını belirtiyor.

Mahallemdeki eksikleri gidermek istediğim için muhtar oldum
26.02.2022 - 14:42
Özel Haber

Muhtar Hüseyin Mali, mahalle nüfusunun 9 bin civarında olduğunu ve mahalle sakinlerinin eksikliklerin tamamlanmasını beklediğini söyledi. Mali, yeniden aday olmak istediğini dile getirerek, “Eğer halk da isterse tabii olurum” diyor.

Mali’nin açıklamaları şöyle:

“Etkili bir muhtarlık ilgili kurumlarla görüşerek, işi ciddiye alarak olur. Bunlarla beraber çözüm üretilmesi gerekiyor diyebilirim. Muhtarın tek başına yapabileceği bir şey yok. Kurumlarla beraber, belediye, valilik vs. beraber çok güzel işler yapılabilir. Mahallemizin eksiklerini biz bildiğimiz için bizim dediğimiz yerden başlanırsa çok daha iyi olur.

Mahalle esnafının özellikle bildirdiği bir sorun yok. Olduğunda ise mutlaka gerekli mercilerle görüşerek sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Sorun yaşadığımız veya destek görmediğimiz konular ve kurumlar var. Dergaza defalarca sorunumuzu bildirmemize rağmen hiçbir geri dönüş alamadık. 2 yıl önce bir dilekçe gönderdik o dilekçe hala duruyor. Sürekli olarak görüşmeye gidiyorum, ancak her zaman kapıdan dönüyorum. Doğalgaz gerçekten büyük bir sorun ve bu sorunu çözmek istesem de defalarca kez ilgili yerden hiçbir destek göremedim. Bu konuda gerçekten şikayetçiyim.

Bazen yoksul, kimsesiz insanlar geliyor. Onların dertleriyle dertlenmek, ilgilenmek, yeri geldiğinde yardım etmek beni mutlu hissettiriyor. Ve çoğunu da kurumlarla beraber çözüyoruz. Yol bilmeyene elimizden geldiğince yol gösteriyoruz. Bu da muhtarlığın insanı mutlu eden tarafı diyebilirim.

Geleceğin muhtarlarına tavsiyem, insanlarla birebir iletişim halinde olup daha çok iç içe olmaları ve onlara yol göstermeleri. Güzel ve etkili işleri de kurumlarla iyi geçinerek, birlik olarak yerine getirebilirler.”

 

MAHALLESİNE KAZANDIRDIKLARI

Sağlık ocağımız var. Bulvarımız var. Yollarımızı açtırdık. Kaldırım yaptırdık. Altyapının çoğunu bitirdik. Biz yetkili yerlere müracaat ettik sonucunda da bunları yapabildik.

MAHALLESİNİN EKSİKLİKLERİ

Doğalgaz en büyük eksikliğimiz diyebilirim. Bunun haricinde bir okul eksiğimiz var. Aslında bir okulumuz vardı ancak yıkıldı. Yenisini yapılmasını bekliyoruz. Bu süreçte başka okula nakil oldukları için ikili öğrenime geçildi ve sabahın köründe okula gitmek zorunda kalıyorlar. Bundan dolayı da çocuklarımız çok zorlanıyor. Başka bir eksiklik ise pazar yeri olmaması. İnsanlar pazara gidebilmek için 8-10 km yol yürümek zorunda kalıyorlar. Anaokulumuz da yok. Büyük bir mahalle olduğu için insanların işe giderken çocuklarını bırakabileceği bir yer olursa çok memnun oluruz tabii.

YAPMAK İSTEDİKLERİ

Yıkılan bir okulumuz var, onu en kısa sürede en yeni haliyle mahallemizle buluşturmak istiyorum. Bazı yerlerde doğalgaz eksiğimiz var. Bunun için ilgili kurumlara gidiyorum ve uğraşıyorum. Bir pazar yeri kurmak da mahallem için aklımda olan bir fikirdir.

 


Editör: C. Sandıkçı