"Tekrar aday olmayı düşünüyorum"

Camikebir Mahallesi Muhtarı Arif Arslan, Düzce Postası’nın sorularını yanıtladı. Mahallesinin ihtiyaçlarını ve kendisinin hedeflerini anlattı:

"Tekrar aday olmayı düşünüyorum"
28.03.2022 - 11:16
Özel Haber

İmkan olduğu takdirde mahallemizde okuyan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermek istiyorum. Ki şu anda 4 tane öğrencimize iki yıldır hayırseverlerle beraber burs veriyoruz. Bunun artmasını temenni ederek bu sayıyı çoğaltmanın peşindeyiz. Bu öğrenciler mahallemde yaşayan ve Düzce dışında okumaya çalışan öğrenciler. Böylelikle mahalleme de bir fayda sağlamak istedim. Başka bir yenilik ise mahallemizde olan park eksikliği. Belediyeyle bu konuda iletişim kurduk, kendilerinin bir park sözü var.  Daha önce mahallemizde belediyeye tahsisli yer olmadığından yapılamıyordu. Sağ olsun belediye başkanımız yer ayırdı ve yazın oraya iki tane oyun parkı yapılacak.

Mahalle esnafının sorunları genel olarak çöplerin atılıp atılmaması oluyor. Rögar kapakları tıkandığı zaman bunu bildiriyorlar. Biz de bunları gideriyoruz onun dışında bir eksiklikleri olmuyor.

Sorun yaşadığımız veya destek göremediğiniz kurumlar ve konular şimdiye kadar hiç olmadı. Eksiklik olduğu zaman talep ediyoruz uygun zaman olduğunda belediyenin iş yoğunluğuna göre ve imkanları dahilinde yapılıyor.

Görevlerini tam olarak yerine getiren muhtar etkili bir muhtarlık yapmış olur.

Üzerine düşen görevi herkesin layığıyla yerine getirmesi gerektiğini düşünerek, geleceğin muhtarlarına da bunu tavsiye ederim.”

 

“TEKRAR ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

1979 doğumlu olan Arif Arslan, doğma büyüme Düzceli olduğunu, evli ve 2 kız çocuğu babası olduğunu ifade etti. Muhtarlıkta 2. Dönemi olduğunu ve 7. yılını doldurduğunu kaydeden Arslan, muhtar olmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlattı: “Gençliğin verdiği heyecanla böyle bir işe niyet ettim. Yaşım da gençti olur mu olmaz mı demedim, nasip oldu ve muhtar oldum. Muhtar olmaktan memnunum. O günün şartları el verirse ilerde nasip olursa tekrar aday olmayı düşünüyorum” dedi.

Mahallesi ile ilgili de bilgiler veren Arslan, “Seçmen sayısı bin 50. Nüfus ise 2 bin 400. Ancak merkez mahallesi olduğumuz için gündüzleri kalabalık ve aktif olan bir mahalle diyebilirim” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri ile arasının iyi olduğunu da kaydeden Arslan, “Tabi herkesi memnun etmek mümkün değil, belki eksikliklerimiz olmuştur. Onlar ne düşünür o açıdan bilemem, ama çoğunlukla aramız iyi” diye konuştu.

 

MAHALLELİNİN BEKLENTİLERİ

Merkez mahallesi olduğumuzdan dolayı belediyeyle daha iç içe aktif bir mahalleyiz. Eksikliklerimiz giderildi ve giderilmeye de devam ediyor. Şu anda mahallemin beklentisi park yapımı diyebilirim. Onun da çalışmaları yapılacak.

MAHALLESİNE KAZANDIRDIKLARI

Mahallemizde eksik şeyler vardı, çöp konteynırı gibi. Bu eksiklikleri giderdik. Yol tadilatları vardı, onlar bitti. Aydınlatmada sıkıntılar vardı, eskiler sökülerek yenileri takıldı. Bir mahalle muhtarının giderebileceği eksiklikler genelde bu yönde oluyor. Onları da giderdik.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız