“Ekonomik durumu daha da zorlaştırıyorlar”

Suriye’de uzun yıllardır devam eden iç savaşın yansımaları en fazla ülkemizde görülüyor. Savaşın ilk günüden itibaren, ölümden kaçan veya göçe zorlanan Suriyelilere kucak açan Düzce halkı, mülteciler konusunda fikir ayrılıklarına düşse de, her kesin hemfikir olduğu konu genç Suriyelilerin ülkelerine dönüp vatan savunmasına katılmaları.

25.06.2022 - 11:08
Özel Haber

Suriyeli sığınmacılar ile ilgili tepkilere sebep olan bir diğer durumsa ülkemizin şu an içinde bulunduğu ekonomik darboğazda mültecilerin Türkiye’nin ve hane halklarının ekonomik durumunu daha da zorlaştırdığı görüşü.

Suriyeli sığınmacılar ile ilgili görüşünü aldığımız çoğu kişi ev kiralarının yükselmesi, artan işsizlik oranları vb. ekonomik sorunların, sayıları gün geçtikçe artan sığınmacılar yüzünden olduğu görüşünde.

Düzceliler bu durumun tüm Dünya’yı ilgilendiren bir insanlık sorunu olduğuna ve Türkiye’nin tek başına Suriyeli mülteciler sorunu ile mücadele etmesinin haksız ve zayıf bir mücadele olduğuna değinirken, en merak edilen konulardan biri ise söylendiği gibi Avrupa Birliği’nden ekonomik yardım alınıp alınmadığı, eğer alınıyorsa bunun mülteciler için nasıl kullanıldığı ve Türk halkından alınan vergilerin Suriyelilere aktarılıp aktarılmadığı.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz