GÜMÜŞOVA VE YIĞILCA HASTANELERİNE RÖNTGEN CİHAZI ALINDI

Gümüşova ve Yığılca İlçe Devlet Hastanelerine son sistem yeni röntgen cihazları alınarak sağlıkta hizmet kalitesi yüksek seviyeye çıkartıldı.

GÜMÜŞOVA VE YIĞILCA HASTANELERİNE RÖNTGEN CİHAZI ALINDI
25.09.2017 - 15:56

GÜMÜŞOVA ve Yığılca ilçe Devlet Hastaneleri son teknolojik dijital röntgen cihazına kavuştu. İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük, Sağlık Bakanlığınca son sistem, tek dedektörlü tavan monteli dijital röntgen cihazının Gümüşova ve Yığılca ilçe devlet hastanelerine alındığını belirterek, “İlçede yaşayan vatandaşlarımız il merkezine giderek zaman kaybı ve mağduriyet yaşıyorlardı. Hastanelerimize kurulan bu cihazlarımız ile artık röntgeni çekilen hastanın görüntüsü 5 saniye içerisinde muayene olunan doktorun bilgisayarına düşecek. Bununla birlikte hastalarımızın uzun süre beklemesinin önüne geçilerek zaman kaybı önlenecek. Bu sistemle daha kaliteli ve detaylı görüntü alınacak” dedi.

Dr. Özyörük ilimizde daha kaliteli ve modern sağlık hizmeti sunma hedefine ulaşmak için adım adım çalışmalara devam edeceklerini vurgulayarak, bu röntgen cihazlarının Gümüşova ve Yığılca halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız