DÜZCE’YE 56 DOKTOR, 137 YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

Ayşe Keşir, "Bütün amacımız hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerinden kesintisiz yararlanmasını sağlamak" dedi.

DÜZCE’YE 56 DOKTOR, 137 YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİ ATANDI
29.08.2018 - 13:24

 AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir,  müjdeyi verdi. Keşir, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucu, önceki gün açıklanan münhal kadrolara göre Düzce’ye kadın doğum uzmanı dahil 13 uzman ve 43 de pratisyen olmak üzere toplam 56 doktor kadrosu açıldığını açıkladı.

 Son dönemlerde Düzce’de yaşanan doktor sıkıntısı ve diğer eksiklikler nedeniyle başlatılan girişimlerin devam ettiğini belirten Keşir, Düzce genelinde 13 uzman tabip ve 43 de pratisyen olmak üzere toplam 56 hekim kadrosu açıldığını söyledi.

 

ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE 2, 

AKÇAKOCA’YA 1 KADIN DOĞUM UZMANI ATANDI

 Düzce Atatürk Devlet Hastanesi için 2 Kadın doğum, 1 göğüs hastalıkları, 1 anestezi, 1 çocuk nörolojisi, 1 enfeksiyon hastalıkları, 1 dahiliye, 1 genel cerrahi, 1 radyoloji ve 13 pratisyen hekim atandığını Akçakoca için ise 1 kadın doğum,1 çocuk hastalıkları, 1 dahiliye ve 10 pratisyen hekim, Gümüşova’ya 1 aile hekimi, 2 pratisyen tahsis edildiğini açıkladı. İl geneline ebe hemşire ve sağlık personeli olmak üzere toplam 137 sağlık personelinin 11 Eylül’de çekilecek kuranın ardından yapılacak atama ile göreve başlayacaklarını açıkladı.

Düzce’nin sağlık yatırımları için başlatılan girişimlerin devam edeceğini belirten Keşir, "Bütün amacımız hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerinden kesintisiz yararlanmasını sağlamak. Sağlık hizmetleri olmazsa olmazımız. Ayrıca hastanemizin fiziki ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Şehrimiz ile ilgili yaptığımız görüşmelerdeki ilgilerinden dolayı Sağlık Bakanımız, Bakan Yardımcımız ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine gerçekleştirdiği ziyarette eksiklikleri yerinde tespit eden Keşir, hastaların yaşadığı sıkıntıları dinlemişti. Daha sonra İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan ve ekibi ile çalışma toplantısı yapmıştı. Ardından da Düzce’nin sağlık alanındaki eksiklikler ve ihtiyaçlarını iletmek amacıyla, Vali Zülkif Dağlı ile birlikte Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i ziyaret etmişti. Keşir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya durumu iletmiş ve bilgilendirmişti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • ////
  ////
  9.04.2019 11:48

  56 tımı..nerde.Sağlık ocaklarındamı..hastanede dr.yokda..

 • gelde icme
  gelde icme
  6.04.2019 23:29

  Akp iktidari vatandasi hasta edince, vatandasin sinirlerini bozunca, dogal olarak saglik personeline ihtiyac duyulmustur. Yazik devletin parasina Avrupa`da 150 saglik personeli 500 milyonluk sehirlerde olur. Demekki bunlar devleti ciftlik gibi kullaniyorlar.

 • Ayse
  Ayse
  4.04.2019 10:58

  Kimse çamur atmasın özelden kat kat güzel bugün çıktım hastaneden doktor var çok güzel bakıldim

 • HEMŞİRE
  HEMŞİRE
  30.08.2018 18:31

  ATAMALAR OCAK AYINDA BELLİYDİ ZATEN.İNSANLAR SAF YA.HASTANELERİN DOLULUK BOŞLUK ORANINA GÖRE BAKANLIK ZATEN ATAMA IÇIN KURAYA AÇAR.GELİP SIKINTILARI DİNLERKEN BİR TANE HEKİME KOLAY GELSİN DEMİŞLER Mİ ACABA.

 • HASTA
  HASTA
  29.08.2018 22:18

  DR DEMİ SORUN SADECE DR.GEL BİR RÖNTGENE BAK.MUAYENE YOK.PASAO EMR.TOMO.RNT.NEDENMİ ZAMAN AYRILMIYOR HASTAYA.ÇÜNKÜ HER HASTA PUA VE PARA.BAKIN KAÇ HASTANIN DİZİNE METAL ÇAKILMIŞ.Bİ ARAŞTIRIN YA.HEP BU MİLLETİN DİZİMİ AĞRIYOR.AMELİYAT SAYILARIN BİR BAKIN...BAŞKA İŞLER VAR BAŞKAAA VEKİLİM

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız