Arapçiftliği ASMnin Temeli Atıldı

Düzce Merkez Arapçiftliği Mahallesinde hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Arapçiftliği ASMnin Temeli Atıldı
23.02.2019 - 17:24

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı olarak amacımız nitelikli sağlık hizmeti sunmak, verimli ve kaliteli sağlık hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmak. Bu amaç doğrultusunda tam zamanlı olarak 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. Bugün burada temelini attığımız Merkez Arapçiftliği Mahallesinde yer alan 3 bin 492 metrekare yüzölçümlü 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 7/24 hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz ile bölge halkına daha hızlı, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti vereceğiz. Aynı zamanda Sarayyeri, Akınlar, Çamköy ve Sancaklar mahallesinde oturan vatandaşlarımız da bu hizmetlerden yararlanacaklar. Sağlık tesisimizin hizmete girmesinden sonra bu bölgemizde oturan vatandaşlarımız sağlık hizmeti alabilmek için diğer bölgelerde bulunan sağlık merkezlerine gitmek zorunda kalmayacak. Sağlık tesisimizin 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde bitirilmesi planlanıyor” dedi.

Dr. Yılmaz, “Amacımız ilimizi sağlık alanında marka bir şehir haline getirmek. Bu doğrultuda 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bugün temelini attığımız bu sağlık tesisimizin açılışını da hep beraber yaparız. Sağlık tesisimizin ilimize ve bölge halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Törende sırasıyla konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ve Düzce Valilisi Dr. Zülkif Dağlı, temeli atılan sağlık tesisinin tamamlanmasıyla vatandaşların nitelikli, kaliteli ve modern bir sağlık tesisine kavuşacağını belirterek, Aile Sağlığı Merkezin ve 7/24 hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun hayırlı olmasını dilediler.

Temel atma törenine AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal, İl Müftüsü Hüseyin Can, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, sağlık yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hüseyin Can’ın duasının ardında protokol üyelerinin katılımıyla temele ilk beton döküldü.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız