Romatizmal hastalıklar ele alındı

Eğitim ve hasta bilgilendirme toplantısına İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, sağlık yönetici ve çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Romatizmal hastalıklar ele alındı
22.07.2019 - 11:58

Romatizmal hastalıklar konusundaki farkındalığı artırarak erken tanı ve tedavisinin önünü açmak amacıyla Düzce Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği (TRASD) iş birliği ile Düzce Merkez Kredi Yurtlar Kurumu konferans salonunda “Romatizmal Hastalıklara Farklı Yaklaşımlar” konulu halk eğitim düzenlendi.

Eğitim ve hasta bilgilendirme toplantısına İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, sağlık yönetici ve çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Moderatörlüğü Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Başkanı Prof. Dr. Nilay Şahin’in yaptığı halk eğitimi-hasta bilgilendirme toplantısının akabinde, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Romatoloji BD Başkanı (TRASD) İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Tuncay Duruöz tarafından romatizmal hastalıklar ve bel ağrıları konularında güncel tanı, tedavi, egzersiz ve pratik uygulamalar ile ilgili eğitim verildi.

Ardından Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Başkanı Prof. Dr. Nilay Şahin tarafından romatizmal hastalık ve diz ağrıları konularında özellikle günlük rutinimizde bize yardımcı olacak pratik ve teorik son yenilikler ve romatoloji hastalarında egzersizin önemi ile ilgili konularda eğitim verildi.

Verimli geçen eğitim soru cevap şeklinde sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız