BioNTech aşısını aile hekimleri de yapacak

BioNTech aşısını aile hekimleri de yapacak
9.06.2021 - 15:53

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşıya erişimde yeni kolaylıklar olduğunu duyurdu. Koca, "BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz" dedi.

Koronavirüs salgınına karşı en etkili yöntem aşı. Türkiye'de uygulanan toplam aşı miktarı 31 milyon 215 bini aştı. BioNTech aşısı bugüne kadar olası yan etkilerine karşın sadece hastanelerde yapılabiliyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşılarına erişimin kolaylaştığının müjdesini verdi. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin.”

 

AŞI TAKVİMİ GENİŞLİYOR

Aşı tedarikinin hızlanmasıyla aşı takvimi de genişledi. Aşıda öncelikli gruplar arasına şeker, tansiyon, böbrek ve kalp hastaları da eklendi. Bu risk grubunda olanlar da randevularını alarak aşılarını yaptırabilecekler.

 

31 MİLYONU AŞKIN KİŞİ AŞILANDI

Sağlık Bakanlığının covid19asi.saglik.gov.tr adresinden paylaşılan aşılanma verilerine göre 31,5 milyona yakın doz aşı yapıldı. 18 milyon kişi ilk doz aşısını oldu, 13 milyonu aşkın kişinin ise iki doz aşılaması tamamlandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız