Suda tedavi başlıyor

Muncurlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurulacak 2 hidroterapi havuzunda hastalar, suyun tedavi edici gücü ile sağlıklarına kavuşacak.

Suda tedavi başlıyor
19.06.2021 - 15:06

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Yerleşkesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezine 2 adet hidroterapi küveti yapılacak. Düzce İl Özel İdaresi, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezine 2 Adet Hidroterapi Küveti Yapılması için ihaleye çıktı. İhale, 28 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 13:30’da yapılacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Teslim tarihi ise yer tesliminden itibaren 60 takvim günü olarak belirlendi.

Su ile tedavi anlamı taşıyan hidroterapi, suyun eklemler ve kaslar üzerine binen yükü azaltması ve ağrının kontrolüne yardımcı olması sebebiyle fiziksel bozuklukların tedavisinde kullanılıyor. Su içinde, yer çekiminin etkisinin daha az olmasından dolayı bazı hastalıkların iyileşmesini ve iyileşme sürecini hızlandırıyor. Kişinin kaslarına fazla yük binmesini engelleyerek hareketler daha kolay yapılıyor. Zor ve yorucu egzersizler basit ve eğlenceli hale gelerek, hasta kendini iyi hissediyor. Lenf sisteminin aktive edilmesine yardımcı olan bu tedai yöntemi ayrıca ödemin kontrol altına alınmasına yardımcı oluyor ve ağrılarda azalma görülüyor.

Su içi egzersizler özellikle bel ağrıları, ankilozan spondilit, fibromiyalji, spor yararlanmaları, kalça-diz protez ameliyatı sonrası, kalça ve diz eklem kireçlenmesi, omuzla hareket kısıtlığı, eklem ve yumuşak doku zorlanmaları ile felç geçiren hastalara tavsiye ediliyor.

Muncurlu Hastanesi’nde bel, boyun, omuz, diz ağrıları gibi kas iskelet sistemi hastalıklarının ayaktan tedavilerin yanı sıra, 24 saat yatarak bakım ünitesi hizmeti sunuluyor. Fizik Tedavi ünitesinde uzman hekimler ve fizyoterapistler tarafından omurilik yaralanmaları, kafa travmaları, inme, MS (multipl skleroz), serebral palsi ve diğer nörolojik hastalıklara yönelik rehabilitasyon programları, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonlar, spor rehabilitasyonları uygulanmakta ve osteoartrit, osteoporoz, fibromiyalji gibi romatolojik problemleri olan hastalara tedavi hizmetleri sunulmaktadır.