3. doz aşı uygulandı

Düzce’de huzur evi sakinleri ile personellerine yönelik 3. doz aşı uygulamasına başlandı.

3. doz aşı uygulandı
2.07.2021 - 15:39

Düzce’de Covid-19 ile mücadelede yürütülen aşılama programı kapsamında; vatandaşların hızlıca COVID-19 aşısına ulaşabilmeleri amacıyla, oluşturulan mobil ekiplerle yerinde aşı uygulamaları hızla devam ediyor.

Mobil sağlık ekiplerince Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Neriman Çilingir ve Muharrem Sancaklı huzur evinde kalan yaşlı vatandaşlar ile personellere 3. doz covid-19 aşı uygulamasına başlandı.

Ekiplerce aşı yapılmadan önce huzurevi sakinleri aşı hakkında bilgilendirildi. Sağlık personelleri, daha sonra mesafe ve hijyen kurallarına uyarak, doktor gözetiminde, Covid-19 aşısının üçüncü dozunu uyguladı. Covid-19 aşılama programı kapsamında huzurevi personeli de aşılandı.

112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerinin hazır bulunduğu aşı uygulamasında aşı yapıldıktan sonra huzurevi sakinleri ve personeli bir süre gözetim altında tutuldu.

Kentin çeşitli noktalarında geçici olarak oluşturulan aşı merkezleri ve mobil sağlık ekiplerince aşı uygulamasına devam edilmekte olup; tüm vatandaşlar aşı olmaya davet edildi.