4072 hasta evde sağlık hizmeti

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, hasta ziyaretlerine devam ediyor.

4072 hasta evde sağlık hizmeti
17.09.2022 - 16:33
Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen evde sağlık hizmetleri

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren evde sağlık hizmetleri ekiplerince 2022 yılı içerisinde 4072 hastaya 11.028 ziyaret gerçekleştirildi.

    İlimizde 5 pratisyen hekim, 1 diş hekimi olmak üzere toplam 40 personel ve 8 ekip aracı, 3 hasta nakil aracı, Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi’nde hizmet veriliyor.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, evde sağlık hizmetlerinden yararlanan hastalara ziyaretine devam ediyor. Hidrosefalisi ve doğuştan kısıtlılığı olan hastamızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hastanın son durumu ve tedavisi ile ilgili bilgiler aldı.

Dr. YILMAZ "Türkiye'de olduğu gibi ilimizde' de yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonunun, sağlık kuruluşları yerine kişinin evinde yapılmasının evde sağlık hizmetlerinin önemli bir uygulaması olduğunu belirtti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız