Erken teşhis hayat kurtarır

Düzce Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı ekipler Hicret Camii önünde stant açarak kolon- kalın bağırsak kanseri ile ilgili erkekler bilgilendirildi.

Erken teşhis hayat kurtarır
18.10.2022 - 16:29
Haber Merkezi

Düzce Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bahçeşehir Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli ekipler Kolorektal (Kolon / Kalın Bağırsak) kanserine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla cami önünde stant açılarak vatandaşları bilgilendirmelerde bulunarak ilgili broşürler ve erken teşhis kitleri dağıtıldı.

Kolorektal kanserlerde en sık görülen belirtiler şu şekilde sıralandı; “Bağırsak alışkanlıklarında ishal-kabızlık gibi değişikliklerin meydana gelmesi ve bu değişikliklerin birkaç günden uzun sürmesi. Bağırsakta tam boşalmama hissi. Dışkıda kan (parlak ya da koyu kırmızı), veya dışkı renginde koyulaşma. Karında şişkinlik, kramp tarzında ağrı veya gaz şikayeti. Bilinen bir neden olmaksızın kilo kaybı ve sürekli yorgunluk.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız