Jandarmalara organ ve doku bağışı eğitimi

Düzce’de 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında; Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği koordinasyonu ile İl Jandarma Komutanlığı çalışanlarına yönelik “Organ ve Doku Bağışının Önemi” konusunda bilgilendirme eğitimi verildi.

Jandarmalara organ ve doku bağışı eğitimi
9.11.2022 - 18:34
Güncelleme 9.11.2022 - 18:37
Haber Merkezi

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Zehra Mermi Bal tarafından verilen eğitimde; “organ nakli kimlerden yapılabilir, beyin ölümü ve bitkisel hayat, bağışlanan organlar kimlere naklediliyor, Türkiye’ de ve Dünya’ da organ bağışı rakamları, organ bağışının dini boyutu, organ bağışı ile ilgili asılsız söylentiler nelerdir” konuların da bilgiler verildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, eğitimin amacının organ bağışı konusunda kişilerin ön yargılarını değiştirebilmek, bilinçli, duyarlı bir toplum oluşturabilmek ve kurumlar arası işbirliğini arttırmak olduğunu söyledi.

Ülkemizde donör sayısının yetersiz olması nedeniyle birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade eden Dr. Yılmaz, “Ülkemizde ve ilimizde organ bağışı sayısını artırmak ve halkımızda organ bağışı bilincini geliştirmek, organ yetmezliği nedeniyle yaşamının sonuna gelmiş hastaların hayatını kurtarmak, yaşam süresini ve kalitesini arttırmak, toplumun huzurlu ve mutlu yaşamasına katkıda bulunmak amacıyla tüm vatandaşlarımızı organ bağışı hususunda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız