Ebe ve hemşirelere eğitim verildi

Atatürk Devlet Hastanesi'nde yenidoğan yoğun bakım, doğum, çocuk ve nisaiye servisi ebe ve hemşirelerine yenidoğan canlandırma (NRP) eğitimi verildi.

Ebe ve hemşirelere eğitim verildi
9.03.2023 - 14:26
İHA

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi toplantı salonunda düzenlenen eğitime ebe ve hemşireler katıldı. Eğitimde, doğum sırasında ve sonrasına bebekte karşılaşılabilecek olumsuzluklar ve bu olumsuzluklarda yapılması gerekenler anlatıldı.

Eğitime katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, "Anne ve bebek sağlığının korunması, geliştirilmesi açısından sağlık hizmeti sunucularının temel görevleri arasında, öncelikle tüm gebeliklerin erken dönemde tespit edilmesi ve devamında doğum sonrasını da kapsayacak şekilde kaliteli bir bakım hizmeti sunulması geliyor. Bu konuda sağlık personelimizin niteliğinin artırılması amacıyla eğitim programı düzenledik. Her zaman için bu sürecin yolunda gitmeyebileceğini, ortaya çıkabilecek olumsuz durumlarda dakikalar içerisinde ve doğru bir yaklaşımla müdahale edilmesi gerekiyor. Burada da doğuma yardımcı olan sağlık personelinin mahareti ön plana çıkıyor. Eğitimlerimize devam edeceğiz" dedi.

Program sonunda eğitime katılan personellere katılım belgesi takdim edildi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız