ERCAN KATIRCIOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, "TMO’nun birkaç ay direnç göstermesi durumunda fındık fiyatları uçacaktır" dedi.

ERCAN KATIRCIOĞLU AÇIKLAMA YAPTI
9.03.2018 - 18:42

İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, TMO’nun yaptığı fındık satışı açıklamasına tepki gösterdi. Katırcıoğlu, “TMO kimin safında” diye sordu.

Katırcıoğlu’nun açıklaması şöyle: “İyi Parti olarak TMO’nun fındık satışından vazgeçmesi talebinde bulunmuştuk. Fakat TMO’nun ısrarla satıştan vazgeçmediğini gözlemlemekteyiz. TMO tarafından yapılan açıklama ise adeta üreticilerimizin kaderine terk edildiğinin göstergesi olmuştur.

 

ZAMANLAMASI MANİDAR

Yabancı menşeli firmanın depoları boşalmışken TMO’nun elindeki fındığı satışa çıkarmasının zamanlaması çok manidardır. TMO deposundaki fındığı satmamalı ve talep ortamının artmasını sağlayarak fiyatların yükselmesini sağlamalıdır. TMO’nun görevi üretici lehine hareket etmektir. TMO’nun birkaç ay direnç göstermesi durumunda fındık fiyatları uçacaktır. Tekel firmanın fındık ihtiyacını karşılayacak başka bir ülke veya kurum yoktur. TMO depolarında şuan yeşil altın bulunmaktadır.TMO ise bu altını bakır fiyatına satışa çıkaracaktır.

 

TMO KİMİN SAFINDADIR?

Fındık konusunda TMO’nun görevi arz fazlası fındığı almak ve rekabet ortamını oluşturmak değil midir? TMO’nun alım yaptığı fiyatı hiçe sayan ve üreticiyi sömüren tekel yapılaşma için değişen hiç şey yoktur.Üreticiden alamadığı fındığı TMO’dan alacaktır.TMO’da bulunan fındığı talep zaten tekel yapıya hizmet eden sanayiciler ve tüccarlardır.Ayrıca TMO’nun müdahale alımı hiçbir işe yaramamıştır çünkü TMO’nun alım fiyatı taban fiyat olarak belirlenmemiş ve Tarım Bakanlığınca tekel firmaya bu yönde yaptırım uygulatılmamıştır. TMO bu satış kararı ile kimin safında yer almaktadır?

 

MİLLETİN EVİNE HANGİ ÜRETİCİ GİDEBİLMİŞTİR

AKP tarafından ‘milletin evi’’ olduğu iddia edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesine hangi fındık üreticisi gidebilmiş ve fındık sektöründe ki kaos ortamını, sömürü düzenini anlatabilmiştir? Oysaki rekolteye itiraz eden, şerh düşen ve Tarım Bakanlığının açıkladığı rekolteye itiraz eden sanayici ve tüccarlar sık-sık Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gidebilmekte ve toplu fotoğraf çektirmektedir. Düzce’nin 3 milletvekili bu sorunu Külliye’ye taşımışlar mıdır?Taşımamışlarsa neyi beklemektedirler?

 

KAOS MU, İSTİKRAR MI?

AKP ‘kaos mu istikrar mı’ diyerek 1 kasım seçimlerini kazanmıştır.Şimdi ise ‘yerli ve milli’ söylemi ile hareket etmektedir. İYİ Parti olarak üreticilere sesleniyoruz fındıktaki istikrarsızlık ve vurdumduymazlık karşısında AKP neden susmaktadır, fındık sektöründeki olumsuzluklar için neden yargı harekete geçmemektedir, TMO neden üreticinin arkasında durmamaktadır?Şimdi dillerine pelesenk olan ‘yerli ve milli’ söylemleri karşısında,fındık; yerli mi değildir, yoksa milli mi değildir?”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız