KADINLARA DESTEKLER ANLATILACAK

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bu toplantıyı düzenlemekteki amaçlarının Düzce’de kadın ve aile çiftçiliğini geliştirmek ve böylece Düzce’nin tarım alanında kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

KADINLARA DESTEKLER ANLATILACAK
22.03.2018 - 14:02

Düzce’de AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in himayelerinde, Düzce Belediyesi ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı iş birliği ile “Kırsal Kalkınma Ekseninde Kadın ve Aile Çiftçiliği Proje ve Fon Kullanım Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecek.

Düzce ilçelerinden ve köylerden gelecek kadın çiftçilere yönelik hazırlanan bilgilendirme toplantısında, kadın ve aile çiftçiliği ile girişimcilik konusunda proje geliştirme ve fon kullanımı konusunda bilgilendirme yapılarak, farklı şehirlerden gelen misafirler aracılığıyla iyi uygulama örnekleri ve deneyimler bizzat uygulayıcıları tarafından paylaşılacak.

23 Mart 2018 tarihinde saat 14.00’te Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda  “Düzce Kırsal Kalkınma Ekseninde Kadın ve Aile Çiftçiliği Proje Ve Fon Kullanım Bilgilendirme Toplantısı” adıyla düzenlenecek etkinliğin çerçeve sunumu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Kırsalda Kadın Hizmetleri Koordinatörü Nimet Kaleli gerçekleştirecek.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bu toplantıyı düzenlemekteki amaçlarının Düzce’de kadın ve aile çiftçiliğini geliştirmek ve böylece Düzce’nin tarım alanında kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Tarım Şehri olan Düzce’de Kadınların çiftçi ve kadın girişimci olarak ticaret hayatında yer almasını teşvik etmek istiyoruz. Kırsal Kalkınma Ekseninde Kadın ve Aile Çiftçilerinin devlet teşvikleri hakkında bilgilendirilmesi, dernek, kooperatif vb örgütlenmenin geliştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında farkındalık sağlanması ve bilgilendirme yapılması temel amacımız. Ayrıca yerel ürünlerin markalaşmasının teşviki, yöresel ürünlerin işlenmesi ve kendi özel markalarının oluşturulmasına yönelik kadınlarımızın bölgesel işletmelerden haberdar olmalarını sağlamak istiyoruz. Kooperatifler aracılığıyla kadın istihdamının arttırılması ve kadın emeğinin değerlendirilerek ekonomiye katılımının sağlanmasını sağlamak öncelikli hedefimiz. Kırsal Kalkınma Ekseninde Kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması yoluyla, pazarlama, ürün değerlendirme konuları hakkında Düzce’yi Ulusal ve Uluslararası alanda tanıtmak, Marka haline getirmek, bunu da kırsal kalkınmanın olmazsa olmazı olarak gördüğümüz bereketli topraklarımızın çok kıymetli kadınları ve gençlerinin tarımsal faaliyetlerdeki etkinliklerini artırarak yapmak istiyoruz” dedi.

Keşir, etkinliğe,  Düzce’deki tüm kamu kuruluşları ile girişimcilik ve kırsal kalkınma konusunda teşvik ve destek veren İl Müdürlüklerini davet ettiklerini, Düzceli kadınların destekleri ve projeleri birinci ağızlardan dinleyeceklerini vurguladı. Ayrıca tüm muhtarları, Kadın STK temsilcilerini de davet ettiklerini belirten Keşir, etkinliğe destek veren Düzce Valiliği’ne,  Düzce Belediye Başkanlığına, ve AK Parti İl Kadın Kollarına katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini ifade ederek, toplantıya tüm basın mensuplarının ve Düzcelilerin davetli olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız