“Yeşil Düzceyi geri kazandıracağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Aksan, kentin genç işadamları ile buluştu. Geçmişte yeşil Düzce olarak anılan kentin, son yıllarda bu imajdan uzaklaştığını ifade eden Aksan, yapacakları her çalışmada Yeşil Düzce imajı için özen göstereceklerini vurguladı.

“Yeşil Düzceyi geri kazandıracağız”
28.11.2018 - 13:30

MÜSİAD Düzce Şubesi’ni ziyaret eden MHP Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Aksan, Genç MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi.

Genç MÜSİAD Düzce Şube Başkanı Hakan Bekar ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Aksan, genç işadamlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

“CEKETİMİ KOYDUM İŞİ BİTTİ”

MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ile Düzce’nin özlenen vekil profiline kavuştuğunu dile getiren Aksan, “Haziran seçimlerinden sonra Ümit Yılmaz milletvekili seçildi. Uzun yıllardan beri Düzce’nin hasret kaldığı milletvekili profilini 3 ay gibi kısa bir sürede vatandaşlara gösterdi. Meclis kürsüsüne çıktı, Düzce ile ilgili herkesin sümen altı ettiği, konuşmaktan korktuğu problemleri paylaştı. Döndü Düzce’ye ceketi kravatını çıkardı, normal vatandaş gibi her akşam bir köye, kahveye gitti vatandaşı dinledi. Problemi öğrendi, araştırdı, bir daha gittiği meclis kürsüsüne bir daha söyledi. En son bazı şeyleri yaptırdı. Yapıcı muhalefetin bir ülke ve bir şehir için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. İşte bundan sonraki süreçte artık kim olursa olsun hedefleri ile dürüstlüğü ile kişiliği ile yola çıkmak zorunda. Ceketimi koydum işi bitti. Vatandaş artık senin artına da eksine de bakacak” ifadelerini kullandı.

Düzce’de yaşayan biri olarak şehrin sorunlarını çok iyi bildiğini dile getiren Aksan, belediye başkanı olacak kişiler için bunun önemli bir artı olduğuna işaret etti.

 

“BEN OLMAZSAM BU PROJE OLMAZ SÖYLEMİ BİZDE YOK”

Düzce’de ilk olarak ulaşımda yaşanan sıkıntıları çözecek bir çalışma yapmak istediğiniz anlatan MHP Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Aksan, “Öğrencilerimizin ulaşım problemi olmazsa olmaz çözüm noktamız olacak. Birkaç firma ile görüştük, fizibiliteleri yapıldı. Sadece birkaç nokta var. Oralarla alakalı mali açıdan nasıl daha ucuza yapılabilir bunun araştırması yapılıyor. Ben seçilsem de, başka bir arkadaşımız seçilse de uygulanabilecek bir proje. Çünkü bizim sevdamız Düzce. Ben olmazsam bu proje olmaz gibi bir söylem bizde yok. Biz elimizi taşın altına bir kere koyduk, sonuna kadar da gideceğiz.

Bir raylı sistem düşünüyoruz. Rantabl olacak, yap işlet devret şeklinde, maliyet açısından düşük, ring hatları olan bir araçtan bir araca geçebileceğiniz şekilde Üniversite kampüsü, otogar, Melen’e kadar uzanan bir hat planlıyoruz. Sonra onun devamı olabilir. Çarşı içine otobüslerin girmesini tasvip etmiyorum. Hem trafik yoğunluğu oluşturuyor, hem de ister istemez ne kadar denetlense bile her gün sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntıların ortadan kalkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“RANT DEĞİL, HİZMET KAVGASINDA OLACAĞIZ”

Aksan, Yeşil Düzce’yi geri kazanmak istediğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu an çarşı merkezi yeşilden uzak bir vaziyette. Kışın sisin ve pusun hakim olduğu, hava kirliliğinin olduğu, yürürken bile kasvet veren bir hal aldı. Biz yaptığımız çalışmalar ile yeşil Düzce imajını geri kazanacağız. Her şeyi rant kavgası içinde değil, hizmet yarışı içinde yapacağız. Amacımız 2 yıl yoğun bir çalışma programı ile vatandaşlarımıza tek bir ağızdan şunu söyletmek: ‘Bir şehir 2 yılda bu kadar kabuk değiştirebilir mi, bu kadar kimlik değiştirebilir mi?’ Görsel açıdan şehri tamamen dizayn edeceğiz. Cadde cadde ayırıp her caddeyi motifler ile süslemek istiyoruz. Çıktığımız yolda inşallah başarılı oluruz. Bu noktada sizin de büyük desteğiniz var. Biz bu memlekette doğduk, burada da yaşıyoruz. Bu memlekete hizmet edebilmeniz için, bu memleketin sokaklarını, caddelerini, esnaflarını, herşeyini bilmeniz lazım. Yaşanan sorunları hissetmeniz lazım. Trafikte giderken nerede sıkıntı çektiğinizi, hangi sokakta çukur olduğunu bilirseniz nerede ne yapmanız gerektiğini, hangi noktada hangi hizmete ihtiyaç olduğunu bilirsiniz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız