Hayvanlar Ölüyor, Neyi Bekliyorlar?

Bir türlü açılamayan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi için harekete geçen Tanal, konuya ilişkin soru TBMM’de soru önergesi verdi.

Hayvanlar Ölüyor, Neyi Bekliyorlar?
22.12.2018 - 16:04

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, Düzce’de Ekim ayında açılması planlanan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı bittiği halde açılmamasına ve birçok hayvanın çöplüklerde can vermesine sessiz kalmadı. Tanal, “Hayvan Rehabilitasyon Merkezi sözde Ekim’de açılacaktı. Hayvanlar ölüyor neyi bekliyorlar? Seçim malzemesi yapacakları bir mitingle mi açacaklar?” dedi.

Düzce’de büyük tartışmalara sahne olan ve Ekim ayında bitmesi planlanan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi inşaatı, bitmesine rağmen bir türlü açılmıyor. Konuralp çöplüğünü mesken edinmiş yüzlerce hayvan, çöplerin içindeki kimyasallar yüzünden bir taraftan can verirken, diğer taraftan birbirlerini yiyor. Bir türlü açılamayan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi için harekete geçen Tanal,  konuya ilişkin soru TBMM’de soru önergesi verdi. Tanal’ın soruları ise şöyle;

“Düzce’de Ekim ayında açılması planlanan ancak açılamayan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne ilişkin olarak;

1-Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin Ekim ayında bitirilecek ve açılışı yapılacaktı. İnşaatı bittiği halde açılmamasının nedeni nedir?

2-Düzce’de birçok hayvanın çöplüklerde can verdiği bilgisi doğru mudur?

3-Konuralp çöplüğünü mesken edinmiş yüzlerce hayvan, çöplerin içindeki kimyasallar yüzünden bir taraftan can verirken, diğer taraftan birbirlerini yiyor. Hayvanlara bu eziyet neden yapılıyor?

4-Hayvanseverlerin başvuruları neden cevapsız kalıyor?

5-Köpeklerin büyük gruplar halinde şehir içinde dolaşmalarından tedirgin olan vatandaşın sorunu Hayvan Rehabilitasyon Merkezinin açılmasıyla son bulacak. Söz konusu merkez ne zaman açılacak?

6-Hayvan Rehabilitasyon Merkezi açılışı, herhangi bir miting için, açılış konuşmasını yapacak kişinin programı için, daha şatafatlı bir açılış için mi bekletiliyor? Öyleyse bu süre zarfında hayvanların ölmelerine izin mi verilecek?”

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız