Önce parkları temizleyin

Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez, Faruk Özlü’nün millet bahçesi projesine atıfta bulunarak, “Siz Düzce’nin içindeki parkları kanunsuz, usulsüz olarak kendi adamlarınıza peşkeş çekmeye devam ediyorsunuz. Önce oraları temizleyin” dedi.

Önce parkları temizleyin
26.02.2019 - 17:52

FARUK Özlü’nün projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Özlü geçen dönem bakanlık yaptı. Ekonomik kriz daha bu noktaya gelmemişti. Şimdi hem Özlü’nün, hem de belediyenin bugüne kadar yaptıklarına bakmak lazım.

Hem AKP Hükümeti, hem de belediye bugüne kadar önünü dahi görmeden paraları har vurup harman savurdu. Şimdi deniz bitti. Belediyeyi icralık hale getirdiniz, Düzce’yi hedefi olmayan sarhoş şehir haline getirdiniz. Artık iktidarınızın borç para bulup işleri yürütmesine imkan yok, seçime kadar nefes alma derdinde.

Sayın Özlü, bakanlığınızda henüz çalışmayan bir köpek barınağı ile zincir bir alışveriş merkezinin açılış kurdelesini kesmekten başka ne yapabildiniz? Hangi sözü tuttunuz? Hani Hecinler köylülerini rahat bırakacaktınız. Bu köylülerin kaç defa mahkeme kazanması gerekiyor? Halen daha bu insanları taciz ediyorsunuz. Hani söz vermiştiniz 2017 yılında, tüm ilçelerin arıtma tesisi yapılacaktı ne oldu? Daha kazma vurmadınız.

Sayın AKP Adayı şimdi tutturmuş 500 dönüm millet bahçesi yapacağım diyor.

Siz Düzce’nin içindeki parkları kanunsuz, usulsüz olarak kendi adamlarınıza peşkeş çekmeye devam ediyorsunuz. Önce oraları temizleyin. Millet kendi bahçesinde oturamıyor, halen daha hangi projeden bahsediyorsunuz? Eğer Düzce’nin etrafındaki orman çayır gibi yerleri kastediyorsanız her taraf millet bahçesi.

Sayın Özlü halkın ‘Dilde kemik yok’ deyimini anlaşılan iyi benimsemiş. Ya da bir gazeteci arkadaşın ‘Bunların hayalleri dahi yok’ sözüne cevap alın size hayal diyor.

Projelerin çoğu göz boyama, bir kısmı da yanlış. Sayın Özlü kendi hükümetine sormalı. Düzce Ovası’nın sit alanı ilan edildiğini öğrenmeli. Kuzeybatı çevre yolu birinci sınıf tarım topraklarını yok edecek yanlış bir proje. Bunu daha önce ayrıntılı olarak açıklamıştık. Düzce halkının öncelikli meselesi sizin vereceğiniz zararlardan korunmaktır. Düzce halkı boş laflara değil, AKP’nin bugüne kadar belediyede yaptıklarına bakacak ona göre değerlendirecek.

Bizi de bugüne kadar Düzce’nin parklarını, havasını, suyunu, toprağını korumak için yaptıklarımıza ve bundan sonra Düzce’nin yaşanabilir bir şehir ve huzurlu bir yaşam için uygulayacağımız bilimsel program ve yöntemlere göre değerlendirecek. Ya rant kazanacak, ya da üretim. Düzce halkı ranta değil üretme, Vatan’a oy verecek.”

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız