Oylar Ömer Küçüke akacak

Koray Aydın, "Ömer Küçük tutmuş, vatandaş seviyor. Oy verme arzusu üst seviyede" dedi.

Oylar Ömer Küçüke akacak
7.03.2019 - 18:30

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Düzce’ye geldi. Gümüşova ve Çilimli’de açılışlar gerçekleştiren Aydın, basın mensupları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Siyaset hayatında Düzce’ye birçok kez geldiğini ve Düzce’de olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğu ifade eden Aydın, partisi tarafından Düzce için görevlendirildiğini ifade etti. Parti tarafından yapılan kamuoyu araştırmalara göre, Düzce’de iddialı olduklarını ifade eden Koray Aydın, “Düzce’de şu anda AK Parti ile İYİ Parti arasında başa baş bir mücadele olduğu kamuoyu araştırmalarından anlaşılıyor. Buradaki yarış ikili yarışa döndü. Bu süreçte arkadaşlarımıza yardımcı olmak, eksiklikleri beraber giderecek şekilde bir çalışma yapmak üzere partimiz tarafından görevlendirildim. İkili yarışlar söz konusu olduğunda, seçime doğru belli dalgalanmalar olabilir. O bakımdan iyi bir sonuç alabilmek için parti genel merkezi olarak her şeyi yapacağız. Devamlı anket yapıyoruz. Seçime kadar sürdüreceğiz. Düzce’nin durumunu hafta hafta takip edeceğiz. Oyların akışkanlığına bakacağız. Ömer Küçük tutmuş, vatandaş seviyor. Oy verme arzusu üst seviyede. Diğer partilerde olan kopmalar sonucu oyların Ömer Küçük’e akacağı görülüyor. Bu gevşeme devam ederse Ömer Bey başkan olacak” şeklinde konuştu.  

Aydın, vatandaşlara seslenerek, “Biz Düzce’de yaşıyoruz. Düzce’nin problemleri bizi ilgilendiriyor. Vatandaşlar olarak karar vereceğiz. Elbette geriye dönüp bir bakacağız ve geride bıraktığımız 5 yılda neler yaşandı, neler söylendi, neler vaad edildi, hangileri oldu, hangileri olmadı, sosyal ve toplumsal yaşantımızda ileriye doğru bir hamle yapabildik mi, elbette ki Düzceliler olarak bunu sorgulayacağız, bunun üzerinde duracağız” dedi.

Türkiye’nin ekonomik olarak duvara tosladığını ve milyonlarca insanın hayat pahalılığı içerisinde mücadele etmeye çalıştığını vurgulayan Aydın, “İktidar bu ekonomik krizi konuşmak istemiyor. Ama konuşmak zorundayız. Geçim sıkıntısı çekiyoruz. Üretici ürettiği ürünün karşılığını alamıyor, bütün ürünler zamlanmış. Vatandaş ne oluyor, ne olacak halimiz sorularına bir cevap arıyor. İktidar kendisi haricinde herkesi sorumlu tuttu. Üretici suçlu, hal esnafı suçlu, marketler suçlu. Bir tek kendilerinin suçu yok. Kendisini yana çekip, sorumluluktan kaçan bir anlayış ile karşı karşıyayız. Türkiye belki de tarihinin en büyük ve en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Bunu ben söylemiyorum, rakamlar da böyle söylüyor. 2000 yılında kişi başına düşen gelir 4300 dolar civarındaydı. O zaman da Türkiye’nin GSMH’si 270 milyar dolar seviyesindeydi. Türkiye dünyada 17. sıradaydı. Şimdi GSMH 850 milyar dolar seviyesinde, yine 17. sıradayız. Yani durumumuz aynı. 2000 yılında neysek, 2017 yılında aynıyız. Türkiye bir arpa boyu yol almamış. Hatta geriye doğru yol almış. Ekonomik krizdeyiz. AK Partililer söyleyemiyor. Cesur olsunlar, çıksınlar kabul etsinler, tedbir alsınlar. Tanzim satış yerleri kurup, ekonomik krizin üstünü örtmeye çalışmak vatandaşın aklıyla alay etmektir. Başka hiçbir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerde AK Parti’nin istediği sonucu alması durumunda vatandaşların yeni bir zam sağanağı ile karşı karşıya kalacağı uyarısında bulunan Aydın, “Böyle bir dönemde vatandaşımızın dikkat etmesi gereken hususlar var. Bu siyasal iktidara yanlışlarından ve Türkiye’yi getirdiği bu durumdan dolayı bir kulağının çekilmesine ihtiyaç var. Vatandaşın en önemli gücü oyu. Eğer sırtını sıvazlayacak kadar oy verirseniz 31 Mart’tan sonra bir zam sağanağı ile karşı karşıya kalırsınız. Ama dikkatini çeker, bu kadar da olmaz deyip bir ayar verirseniz o zaman Türkiye kendi dengesini kurarak yoluna devam eder. 31 Mart’ta vatandaşın elindeki oy silahını kullanarak bu dengeyi kurmasını bekliyor, talep ediyoruz. Düzce’de görülüyor ki partimiz ile AK Parti arasında kıyasıya, başa baş bir mücadele var. Bu mücadelede kulak çekme işleminin doğru yapılarak, yeni bir döneme imkan ve fırsat verecek şekilde değerlendirilmesini ben bütün vatandaşlarımızdan talep ediyorum, bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız