CHPden karşı itham

İlhan Duru, "İşi zehirli bir kutuplaşmaya vardırdınız. Siyasi hırsla birbirinizle didişiyorsunuz. Mücadelemiz Düzceyi sizden kurtarmak için" dedi.

CHPden karşı itham
18.03.2019 - 17:21

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı İlhan Duru, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün seçim çalışmaları sırasında sarf ettiği, “Ben Atatürk’ün partisinin seçimlere girmemesini ve bir başka siyasi partiyi desteklemesini doğrusu kabul edemiyorum. Ve bu durumun birçok Cumhuriyet Halk Partili kardeşimin yüreğini sızlattığını düşünüyorum. Koskocaman Cumhuriyet Halk Partisi Düzce’de seçime giremiyor. Bir başka siyasi partinin lehine seçimlerden çekiliyor. Çok acı bir şey ama ben bunu milletimizin takdirine bırakıyorum” sözleri üzerine bir açıklama yaptı.

“Özlü’nün ve kamuoyunun şunu çok iyi bilmesi gerekiyor” diyen Duru, “Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün partisi ve Kuvayı Milliye hareketidir. Cumhuriyet Halk Partisi genlerinde Kuvayı Milliye vardır. Milliye, bir kurtuluş hareketidir. Bağımsızlık, dünyaya barış eksenli bakması açısından Türkiye’nin demokrasi geleneğidir. Bu yüzden Cumhuriyet Halk Partisi her zaman halkımızın bir seçimidir, Cumhuriyet Halk Partisi de hiçbir zaman seçimden çekilmez” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak demokratik, özgür bir Türkiye istediklerini vurgulayan Duru, herkesin özgürce düşündüğü, düşündüğünü özgürce söylediği bir Türkiye istediklerini belirtti. İktidarın hoşuna gitmeyen düşünceleri var diye kimsenin hoşlanmadığı bir ülke istemediklerini ifade eden Duru, “Çıldırmış bir iktidar istemiyoruz. Farklı bir sese farklı bir dile karşı tahammülsüz çılgınca saldıran bir iktidar istemiyoruz. AK Parti MHP bir yandan birlikte hareket edip ülkenin sağduyusunu katlettiler. Bizi biz yapan ahlaki değerleri hırpalıyorlar. Kendilerine oy vermeyenleri ‘terörist’ ilan edecek kadar işi, zehirli bir kutuplaşmaya vardırdılar! Saldırıya uğramayan tek muhalif kalmadı. Bu durum insanları karamsar yaptı.

AK Parti ve MHP bir yandan da birbirleriyle didişiyorlar. Evet ortada bir acı var, o da sizin Türkiye’ye çektirdikleriniz! Cumhuriyet Halk Partisi sizin söylediklerinizle itibarsızlaşmaz… Bizim tercihimiz, Düzce’nin ve Türkiye’nin sizden kurtulması mücadelesidir. Biz, barış içinde güçlerimizi birleştirdik; siz siyasi hırs içinde birbiriniz ile didişiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız