Halkı sükutu hayale uğrattılar

Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Düzce yaralarını yavaş yavaş sarmaya çalışıyor.

Halkı sükutu hayale uğrattılar
26.07.2019 - 17:30

Sel felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana afet bölgesinden ayrılmayan Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, sel mağdurlarını yalnız bırakmadı.

Felaketten zarar gören 24 köyü tek tek gezen Düzce Milletvekili Yılmaz, sorunları yerinde tespit etmeye çalışıyor.

Sel felaketi yaşanmadan bir gün önce TBMM Genel Kurul kürsüsünden seslenen Yılmaz, o gün de bölgeye olan hâkimiyeti sebebi ile olabilecekler konusunda uzmanları uyarmıştı.

Bölgeye gelen Bakanlara ve siyasilere tek tek sorunları aktaran Ümit Yılmaz, en kısa sürede bölgenin toparlanması gerektiğini dile getirdi.

Yılmaz, “Gün geçmiyor ki bölgeye akın akın siyasilerimiz geliyor, hasarlar tespit ediliyor, çözüm önerilerini konuşuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de MHP Genel Başkan yardımcımız Sayın Sadir durmaz,  Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Bülbül, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve beraberindeki heyette destek olmak için Düzce’mizdelerdi. Düzce’miz eski günlerine dönene kadar sahada olmaya devam edeceğim ve yaralarımızı el birliği ile saracağız” dedi.

Milletvekili Yılmaz, “Üzülerek söylüyorum ki can kayıplarımız var en büyük yaramızda aslında bu. Birçok bina ve araç zarar gördü, tarım alanlarında çok ciddi hasarlar aldık. Bunlarla alakalı birçok bürokrasi ile hem yüz yüze hem de telefon ile görüştük, net bir sonuç alana kadar da görüşmeye devam edeceğiz” diye vurguladı.

Yılmaz, “Düzce’de yaşanan sel felaketi Türkiye gündemine böyle üzücü bir şekilde oturmuşken, bir de üstüne umut içinde bekleyen halkı yanlış bilgilendirdiler. Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinin geniş kapsamlı bir şekilde afet bölgesi ilan edildiğini açıkladılar, ancak daha sonra yapılan açıklama ile halkı sukutu hayale uğrattılar. Doğru bilgilendirmeyi bir an önce yapıp gerçek bilgiyi halkımızla en kısa sürede paylaşarak, mağdur insanlarımızı aydınlatmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız