Güneş, tüm iddiaları reddetti

Güneş,  tüm iddiaları reddetti
4.09.2019 - 17:16

Düzce Belediyesine bağlı Kadınlar Lokalini işletmiş olan Ak Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, İyi Parti grubunun yapmış olduğu soru önergesini yanıtladı. Güneş, önergede öne sürülen bütün iddiaları reddetti.

Düzce Belediyesine bağlı Hanımlar Lokalini işletmiş olan Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, İyi Parti grubunun yapmış olduğu soru önergesini yanıtladı. Güneş, önergede öne sürülen bütün iddiaları reddetti.

 

   İşte Güneş'in İyi Parti'nin sorularına vermiş olduğu cevaplar:

 

   1. "Ak Parti Kadın Kolları lokali burası mı?" sorusuna asla "evet burası" şeklinde bir cevabım olmamıştır. Söz konusu lokal Düzce Belediyesi tarafından siyasi parti ve kimlik ayrımı yapılmadan tüm Düzceli kadınların kullanımına açık bir yerdir.

 

   2. Kadınlar Lokalinin gelir-gider işlemleri Düzce Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Ürünler lokalin kendi geliri ile alınmaktadır.

 

   3. Önergede ifade edildiği şekilde bir konuşma hiçbir zaman olmamıştır. Zira Ayşe Kaya ve Sibel İlhan yıllardır bu lokalde çalışmaktadır. Asiye Kaymak ise TYP girişli çalışmaktadır.

 

   4. Kadınlar Lokalinde Ramazan Ayında çalışan iki personele iki farklı zamanda lokalin kazancından toplam 1400 TL mesai ücreti ödemesi yapılmıştır.

 

   5. İHH Kadın Kolları başkanlığından 2017 yılının Haziran ayında ayrıldım. Kadınlar Lokalinin tüm Düzceli kadınların hizmetinde olmasu ve sosyal faaliyet konusunda her kesime yardımcı olunması sebebi ile birçok STK, kurum tarafından kullanılmıştır.

 

   6. Kadınlar Lokalinde, mesai saatleri dışında Ramazan ayına özel bu hizmet ayrım gözetilmeksizin Düzce'de yaşayan ihtiyaç sahibi herkese verilmiştir. Herhangi bir ayrım yapılması söz konusu değildir.

 

   7. Hanımlar lokali Düzce Belediyesi tarafından düzenli olarak denetlenmiştir.

 

   8. Emine Alkan bahsedildiği gibi müdür yardımcısı olarak değil, Düzce Belediyesine ait İNTAŞ A.Ş yeni adı ile BELKA adlı şirkete büro personeli olarak alınmıştır. Önergede yer aldığı şekilde bir görevi ve yetkisi bulunmamaktadır. İşe alım sürecinde dahlim yoktur.

 

   9. İlknur Bahar'ın maaş alıp almayacağı konusunda bir bilgim bulunmamaktadır.

 

   İyi Parti grubunun soru önergesinde şu sorular yer alıyordu:

 

   1. Belediyeye ait hanımlar lokaline farklı günlerde giden kadınların "Ak Parti Kadın Kolları lokali burası mı?" sorusuna "evet burası" diyerek cevap verdiği doğru mu?

 

   2. Bu lokalin genel giderleri ve içeride sunulan ürünlerin bedeli kim tarafından ödenmektedir?

 

   3. Burada çalışan kadınlara Güler Güneş'in "Size sorulduğunda gönüllü çalışıyoruz deyin. Ben sizi birkaç aya kadar belediye şirketlerine aldıracağım" dediği doğru mu?

 

   4. Güler Güneş'in bu lokalde Ramazan ayında çalışan kadınlara "Fazla mesainizi ben ayarlayacağım" dediği ve sonra "Ben cebimden mi ödeyeceğim" dediği doğru mu?

 

   5. Güler Güneş'in aynı zamanda İHH Kadın Kolları görevi sebebiyle yaptıkları faaliyetlerde Belediyemize ait hanımlar lokali ve diğer imkanlarını kullandığı doğru mu?

 

   6. Güler Güneş'in emriyle erkeklerin girmesinin yasak olduğunu bildiğimiz bu lokale Suriyeli, Iraklı ve Afgan erkekleri sokulduğu doğru mu?

 

   7. Hanımlar Lokali'nin belediyemizde bağlı olduğu müdürlük tarafından denetlenip denetlenmediği bilgisini öğrenmek istiyoruz.

 

   8. Güler Güneş'in kadın kollarından arkadaşı olan Emine Alkan isimli bayanı belediye şirketlerinden birinde işe aldırıp Kültür Müdürlüğünde müdür yardımcısı yaptırdığı doğru mu? Emine Alkan'ın "Kültür Müdürlüğüne gelecek olan müdür imza için atandı asıl müdür benim, başkan beni tam yetki ile buraya yolladı" dediği doğru mu? Kültür Müdürlüğünde keyfi uygulamalar doğru mu?

 

   9. Yine meclis üyemiz İlknur Bahar'ın meslek edindirme kurslarının başına getirildiğini biliyoruz. Bu görevi için maaş alacak mı?

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız