Vatan Partisi Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

Parti binasında yapılan kongrede, üyeler önümüzdeki siyasi sürece ilişkin faaliyet programına katkı sundular.

Vatan Partisi Merkez İlçe Kongresi Yapıldı
26.11.2019 - 12:48

Kongrede söz alan Hamiyet Esmer konuşmasında, “Türkiye’nin önünde iki sorun, iki çıkış yolu vardır. Birinci sorun, açılım süreciyle iyice azan bölücülük, artık hendeklere gömülmüştür. Bu gerçeği Vatan Partisi olarak saptamış, o gün açılan hendeklere gömüleceksiniz demiştik. Bu ülke sahipsiz değildir diyerek siyasi kampanyalar yürütmüştük. Gelinen nokta da görülen Vatan Partisi’nin milli çizgisinin doğruluğudur. Diyarbakır Anneleri bugün çocuklarını HDPKK binalarının önünde oturma eylemi yaparak istiyorsa, Vatan Partisi’nin ‘HDP kapatılsın terör örgütü mecliste temsil edilemez’ çağrısı bir gerçekliktir. İkinci sorun ise ekonomi. Büyük depremin geleceğini bekler gibi artçı şiddetlerle ilerlemekteyiz. Üretmeden tüketmeye alıştırılmış toplum olduk. Sebebi sonuçla ilişkilendirdiğimizde, çıkış yolumuzun Vatan Partisi’nin üretim ekonomisi programı olduğu gerçeğidir. Bugün ülkeye hükümet edenler de üretim ekonomisi programını söyler oldular. Lakin yapılan somut adımlar yoktur. Zaten üretim, vurgun ve talancı kafaların yapacağı bir program değildir. Bu program kısa vadede ve acil olarak Vatan Partisi’nin de içinde olduğu bir milli hükümetle uygulanabilir. Türkiye vatan Partisi’nin Üretim Ekonomisi programını uygulamaya mecburdur. Ekonomik depremi önlemenin yolu budur. Vatan partisi kadrolarıyla bu programı uygulamaya hazırdır. Önümüzdeki günlerde Düzce’de bir Üretim Devrimi Kurultayı düzenleyeceğiz ve Genel Başkan Sayın Dr. Doğu Perinçek de bu kurultaya katılacak. Düzce halkını Vatan Partisi’nde birleşmeye ve bugünden üretim devrimi kurultayına katılmaya çağırıyorum” dedi.

Yapılan seçimlerde Hamiyet Yıldırım Esmer ilçe başkanlığına seçilirken; Yönetim kurulunda Ayşe Atasoy, Erdem Özbasan, Işık Eğin, Sevgi Paşaoğlu, Hayat Bulut, Rasim Yılmaz ve Emre Demircan yer aldılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız