Destek verilecekti, neden bekleniyor?

Destek verilecekti, neden bekleniyor?
12.01.2021 - 14:54

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Aralık ayı AK Parti Belediye Başkanları istişare toplantısında alınan karar gereği, belediyeler aracılığı ile salgın nedeniyle işyerini kapatan kahveci esnafına belediyeler aracılığıyla 1000 TL değerinde gıda yardımı yapılmasının kararlaştırıldığını hatırlattı.

Bu çerçevede Düzce Belediyesi’nin de 29 Aralık’ta açıklama yaparak esnafa destek olmak için kahvehane ve internet esnafına 1000 TL destekte bulunacağını duyurduğunu hatırlatan Er, yapılacak olan yardım için neden beklendiğini sordu.

Er, “Düzce Belediyesi tarafından 2020 yılının son günlerinde yapılan açıklama ile kahvecilere ve internet kafe işleten esnaflara 1000 TL’lik alışveriş çeki dağıtılacağı söylenmişti. Halk bu süreçte çeşitli suni gündemlerle oyalanırken, esnafa verilen destek sözü için neden beklenildiğini anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

Esnafın zor günler yaşadığını belirten Er, “Pandemi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kapatılan esnafın ekonomik anlamda zor günler yaşadığını hepimiz görüyoruz. Belediye olarak can suyu olacağız diye vereceğinizi söylediğiniz destek için daha ne kadar bekleyecek siniz? Kapalı olan esnafın ödemeleri beklemez iken ihtiyaçları için verileceği söylenen ve yerel basında da haber olan destek ödemelerinin beklememesi gerekir. İnsanımızın acil ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım. Dolayısı ile Verdiğiniz söz üzerine esnafa ödemelerini ne zaman yapacaksınız diye soruyor, suni gündemleri bir tarafa bırakıp konu ile alakalı ivedi açıklama yapmanızı rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız