İYİ Parti: Bu kadar sık kişi ve görev değişimi normal gözükmemekte

İYİ Parti Düzce İl Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Artık ya ekip kalıcı olarak kurulmalı, ya da ekibi kuracak olan sistem ve bakış açısı tekrardan gözden geçirilmelidir” denildi.

İYİ Parti: Bu kadar sık kişi ve görev değişimi normal gözükmemekte
22.03.2021 - 15:41

İYİ Parti Düzce İl Yönetimi yazılı bir basın açıklaması yaparak Belediye şirketlerine yapılan atamaları eleştirdi. Bu kadar sık idari görev ve kişi değişiminin normal olmadığı vurgulanan açıklamada, “Düzceliler artık bu hengameden yorulmuştur” dendi.

İYİ Parti İl yönetiminin açıklaması şöyle: “Son yerel seçimlerin üzerinden 2 yıl geçmiştir. Sürekli değişen yönetim kadroları, bir türlü oturmayan idari mekanizma ve istikrardan uzak atamalar, Düzce Belediyesi özelinde, personelde ve yönetici kadrosunda güvensizlik ve tedirginlik yaratmış, sistem kurma problemi yine yönetim kurullarında yeni atamalar olarak karşımıza çıkmıştır. Artık ya ekip kalıcı olarak kurulmalı, ya da ekibi kuracak olan sistem ve bakış açısı tekrardan gözden geçirilmelidir. Bu kadar sık idari görev ve kişi değişimi normal gözükmemektedir.

Belediye Meclisi ve Belediye Başkan Yardımcılıkları başta olmak üzere, yakın çalışma ekibini bizzat kendisi oluşturan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün bu istikrarsızlık ile alakalı sorumluluk taşıdığına ve buna kalıcı çözüm üretmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliniz ki Düzceliler artık bu hengameden yorulmuştur…

 

“GÖREVLERİN SÜREKLİ AYNI İSİMLER ETRAFINDA DÖNMESİNİ DOĞRU BULMUYORUZ”

Belediye Şirketlerine, ilçelerinde seçimleri kaybetmiş olan eski Belediye Başkanları başta olmak üzere, yeni atamalar yapılmıştır. Elbette bir Belediye Başkanının uygun gördüğü insanlarla çalışmak en doğal hakkıdır. Bununla beraber, Düzce’nin gerek genç, gerek birikimli ve gerekse de konularında uzman bunca insanı varken ve genç işsizlik tüm ülke için büyük bir sorun halinde karşımızda dururken, görevlerin sürekli aynı isimler etrafında dönmesini ve kaybettikleri seçimlere rağmen Eski Belediye Başkanlarının atanmalarını şehrimiz için doğru bulmamaktayız. Yapılan atamaların hangi  başarı ölçüsüne veya liyakat ilkesine göre  yapıldığının Düzce halkına açıklanması çok yerinde olacaktır kanaatindeyiz.

 

“EN AZINDAN YARGI SÜREÇLERİ TAMAMLANSAYDI”

Ayrıca, bizler masumiyet karinesine inanan insanlarız. Fakat  ‘eski görevleri ile alakalı’ yargı süreci devam eden ve yargı süreçleri kendilerinden sonraki ittifakta oldukları partinin belediye başkanlarınca başlatılan, belediye Şirketlerine atanan veya belediyede görevlendirilen eski Belediye Başkanlarının, en azından, yargı süreçleri tamamlanana kadar beklenmesinin de doğru olduğunu düşünüyor, aksi durumun toplumda güvensizliğe sebep olacağına inanıyor  ve takdiri Düzce Kamuoyuna bırakıyoruz.

 

“GÖREVDEN ALINANLAR ŞÜKRANLARINI SUNACAKLAR MI?”

Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’den talebimiz şudur ki: Artık Düzce istikrar, Düzce atamalarda liyakat, Düzce adalet ve Düzce Hizmet beklemektedir. İdari konulara siyasi bakmaktan vazgeçmediğimiz ve gençlerimizin önü açılmadığı sürece başarı da bir o kadar uzak olacak, beklentiler ve umutlar hali hazırda olduğu gibi yerini hayal kırıklıklarına bırakmaya devam edecektir. Görevden alınmanın ‘şükran’ ile karşılandığı bu günlerde görevden alınan yetkililerin de sosyal medya hesaplarından ‘Şükranlarını ’ sunup sunmayacaklarını da merakla bekliyoruz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 14.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız