Ehliyet iadesi için süre affı istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda ehliyet affı ile alakalı konuşma yaptı.

Ehliyet iadesi için süre affı istedi
9.06.2021 - 16:03

Geçtiğimiz günlerde meclise getirilen kanun teklifleri ile devletin vergi alacaklarına, belediye alacaklarına, trafik cezalarına ve başka cezalara hem indirim hem de yapılandırma getirilerek vatandaşın pandemi sürecinde yaşadığı ödeme sıkıntısının giderilmesinin sağlandığını ifade eden Yılmaz, “Kanun tekliflerinin hazırlanmasında imzası bulunan milletvekillerine ve uygulayan hükümetimize teşekkür ederiz. Ancak trafik cezalarında idari para cezalarına getirilen af ve indirim ehliyetlerine el konulan vatandaşlarımıza getirilmemiştir. Yapmış oldukları bir hatanın neticesinde hayati tehlike içermeyecek ihlaller yapanlardan ehliyetlerine el konulan binlerce vatandaşımız ehliyetlerinin iadesinde de af veya süre indirimi beklemektedir. Cezaevlerinden dahi pandemi sürecinde binlerce insan denetimli serbestlikten yararlanırken ehliyetine el konanların beklentilerine kulak tıkamak bence doğru değildir. Gelin bu kanun teklifinde ehliyetine el konan vatandaşlarımıza af değilse bile en azından yüzde elli gibi bir süre affı getirerek gönüllerini alalım” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız