Acilen bu sorunun giderilmesi gerekmektedir

CHP Merkez İlçe Başkanımız Can Koyuncu, Düzce’ye radyoterapi merkezi kurulması gerektiğini belirterek, “Bugün Düzce’de bir hasta tedavi olabilmek için hasta hali ile her gün saatlerce yol gitmek zorunda kalıyorsa bundan daha büyük bir sorun olamaz” dedi.

Acilen bu sorunun giderilmesi gerekmektedir
5.07.2021 - 15:12

Koyuncu yaptığı açıklamada, Burası Düzce Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit’in, geçtiğimiz günlerde Düzce’nin büyük sorunlarından biri olan radyoterapi merkezinin olamayışını gündeme getirdiğini hatırlattı.

Kanser hastalarının radyoterapi (ışınla tedavi) ile tedavi olabilmeleri için şehir dışına çıkmaları gerektiğini ifade eden Koyuncu, Düzce’nin hastanelerinde radyoterapi merkezinin olmayışının kanser hastalarını zor duruma soktuğunu ve acilen bu sorunun giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Mevcut iktidarın sürekli “sağlıkta reform yaptık” sözlerini hatırlatan Koyuncu, “Siyasi iktidara buradan bir çağrıda biz yapalım. Her defasında yol yaptık, köprü yaptık diyorsunuz. Bakın ben size bir örnek vereyim. Yıkıp tekrar yaptığınız Düzce’nin İstanbul Caddesi’nden artık kafanızı kaldırmalı ve Düzce’nin asıl sorunu olan, kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi merkezi için çalışmalar başlatılmalıdır. Gazeteci Fatih Melih Maradit’in bu çağrısı üzerine harekete geçen CHP İstanbul Milletvekili Sayın Mahmut Tanal bu konuyu meclise taşımış, ancak Düzce’nin kendi vekili olan Cumhur İttifakının Milletvekillerinden bile destek alamamıştır.

Biz buradan yetkililere seslenmek istiyoruz. Lütfen artık Düzceli vatandaşlarımızın sesini duyun! Bugün Düzce’de bir hasta tedavi olabilmek için hasta hali ile her gün saatlerce yol gitmek zorunda kalıyorsa bundan daha büyük bir sorun olamaz. Düzce’ye yapılacak en güzel yatırım budur.  18 yıldır mega proje, ultra proje, süper proje, lüks proje olarak İstanbul Caddesini yıkıp-yıkıp tekrar yaptınız. Milyonlarca para harcadınız. Artık elinizi vicdanınıza götürün ve Düzcelinin parasını Düzcelinin ihtiyaçları için kullanın. Hadi radyoterapi merkezini şehrimize, Düzcemize kazandırın biz de sizlere teşekkür edelim” ifadelerini kullandı.