Deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz

Deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz
17.08.2021 - 14:17

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, “Tüm ülkeyi derin acılara boğan depremin üzerinden 22 yıl geçti. Deprem öldürmez, bina öldürür gerçeğinden yola çıkarak, şehrimizi geleceğe hazırlamalıyız” dedi.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 17 Ağustos 1999 Marmara depremi yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Er, “Doğal afetler adı üzerinde doğa olayıdır. Ama nedenleri ve sonuçları ile insanlar için bir kader değildir. Düzce’de 17 Ağustos tarihinde 270 kişi hayatını kaybetmiş, binlerce insan sakat kalmış, 3132 konut ve 692 işyeri tamamen yıkılmıştır” dedi.

Er “Özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür' gerçeğini şiar edinerek şehrimizi geleceğe hazırlamalıyız. Canımızın, malımızın ve binalarımızın güvenliği için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz”  dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Er, depremin değil, alınmayan önlemlerin büyük acılar yaşattığına dikkat çekerek, “17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız