Ben CHP örgütünün adayıyım

İşadamı Özcan Dağıstanlı, parti binasında düzenlediği basın açıklaması ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ben CHP örgütünün adayıyım
19.08.2021 - 12:02

Sözlerine kendisini tanıtarak başlayan Özcan Dağıstanlı, “1964 doğumlu, Düzce’nin çocuğuyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Çok küçük yaşlardan itibaren ticaretle uğraşmaktayım. Aile mirasım olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, rahmetli babam Recep Ali Dağıstanlı’nın Belediye Meclis üyeliği yaptığı dönemde ayak bastım. 2000’li yılların başında ise gönül verdiğim partimde yönetici olmak nasip oldu.2002 yılı genel seçimlerinde milletvekili aday adayı, ardından Evren Kuşçuoğlu başkanlığında 2 dönem, İlknur Başak Tütüncü başkanlığında ise yine 2 dönem olmak üzere merkez ilçe yönetiminde görev yaptım. Yaklaşık 2 sene önce ise merkez ilçe başkanlığına atanarak, örgütü seçime taşıdım. 2020 yılının Şubat ayında yapılan il başkanlığı seçiminde il başkanı adayı olarak yarıştım. Şimdi ise merkez ilçe geçici yönetiminde yer almaktayım. Bugün burada merkez ilçe başkan adayı olarak karşınızdayım. Çocukluğumdan beri Mustafa Kemal Atatürk’ün 2 büyük eserim dediği, Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin izinde hiç durmadan yürümek istediğimi sizlere beyan ediyorum” dedi.

Uzlaşmacı bir yönetimle, genç, dinamik, özgür ve çalışkan bir ekiple bu yola çıkmanın doğru olduğu kanaatinde olduğunu ifade eden Dağıstanlı, “Ben bir oluşumun, grubun yada zümrenin adayı değilim. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Örgütünün adayıyım. Biz, 21 Ağustos 2021 tarihini, seferberlik günü ilan etmek istiyoruz. Bu seferliğin bitiş tarihi, Düzce’den Ankara’ya milletvekili gönderdiğimiz gündür. Bu seferliğin bitiş tarihi Düzce Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi olduğu gündür” ifadelerini kullandı.