“Partimin geldiği noktadan memnunum”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve parti yöneticilerinin bir kısmı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

“Partimin geldiği noktadan memnunum”
17.01.2022 - 17:33
Haber Merkezi

Gazetecilerin gününü kutlayan Er, “Ülkemizde basın mensubu olmak, kalemine sahip çıkmak ulusal bazda zor. Ama yaşanan tecrübeler göstermektedir ki yerelde bunu yaşamak, gazeteci olarak ayakta kalabilmek çok daha zor. Bu manada göstermiş olduğunuz çabayı takdir ediyor, meslek hayatınızda nice seneler diliyorum. Umarım bir dahaki sene de yine böyle güzel bir toplantıda bir araya geliriz. Siz de mesleki açıdan güzel bir sene geçirirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

“İYİ PARTİ HALKTAN VE YEREL YÖNETİCİLERDEN TEVECCÜH GÖREN BİR PARTİDİR”

Ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Er, parti çalışmaları ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Parti kuruluşundan bu yana yerel yerel, gerek genel siyasete bakış açımız hep sorun çözümleyici oldu. Bunda da belli bir noktada muvaffak olduğumuzu düşünüyorum. Yerel bazda baktığımızda gerek üye sayısı açısından, gerek siyasi konulara dokunma, gerek şehre yatırım getirme, gerekse yapıcı çözüm üretme açısından ben partimin geldiği noktadan gayet memnunum. Vatandaşlarımızdan olumlu geri dönüşler almak beni ayrıca mutlu ediyor. Üstüne koya koya gitmeye devam ediyoruz. Yapılacak ilk seçimde; ister erken, ister baskın, ister zamanında seçim olsun, bunun karşılığını alabileceğimizi düşünüyoruz. Bugün İyi Parti gerek belde, gerek ilçe teşkilatlarıyla teşkilatlanmasını tamamlamış, sahada etkin siyaset üretebilen, bu manada da halktan ve yerel yöneticilerden teveccüh gören bir partidir. İnşallah muvaffak olacağız ve hedeflerimize ulaşacağız.”

 

“ASGARİ ÜCRET 3 AYDA BİR GÜNCELLENİRSE HALKIN FAKİRLEŞMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLİR”

Asgari ücrete yapılan yüzde 50 zamma yönelik değerlendirmelerde bulunan Er, asgari ücret artışının oransal olarak oldukça iyi olduğunu, fakat enflasyon oranı ve halkın satın alma gücündeki azalma göz önünde bulundurulduğunda uzun süreli bir çare olamayacağını belirtti. Mart ayının başında asgari ücret zammının yetersiz kalacağını ve ekonomik sıkıntıların artarak devam edeceğini düşündüğünü anlatan Er, İyi Parti olarak asgari ücretin 3 ayda bir güncellenmesi önerisi sunduklarını hatırlattı. Er, “4280 TL olan asgari ücretin, Mart ayında enflasyon oranında bir daha güncellenmesi durumunda vatandaşların gelir kaybının dengelenebileceğini düşünüyoruz. Bu olmazsa Mart ayında yine eski düzene, yani satın alma gücündeki kaybın reel yaşama da yansıdığını göreceğiz. Umarım genel idare, yani hükümet, genel başkanımızın ve partimizin önerisini dikkate alıp üç ayda bir güncelleyerek götürürse en azından halkın fakirleşmesinin biraz önüne geçebiliriz” şeklinde konuştu.

 

“ANKETLERDE İSTEDİĞİ ORANI YAKALARSA ERKEN SEÇİME GÖTÜRÜR”

Erken seçim söylentileri ve partisinin seçim çalışmalarına ilişkin de açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Er, “Ülkenin artık erken seçimlerden ziyade, seçimlerin zamanında yapılmasına alışması gerektiğini düşünen bir insanım. İsterim ki her seçim zamanında yapılsın. Ama görünen o ki iktidarımız ne yazık ki kontrolü biraz kaybetmiş durumda. Özellikle ekonomide güven problemi yaşandığını görüyoruz. Hukukta, eğitimde, sağlıkta, hemen hemen her birimde yaşanan bu güven problemi, seçimin tarihini belirleme iradesinin biraz iktidarın elinin dışına çıktığı kanaatini uyandırıyor bende. Özellikle son dönemde yapılan bütün açıklamalar ve atılan adımlar bir erken seçim hazırlığına doğru gittiği kanaati oluşturuyor. Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan anketlere çok inanan, bu çerçevede hareket eden bir siyasetçidir. Son 20 yıla da darbe vurmuş bir siyasetçidir. Ben anketlerde istediği oranı yakalarsa (ki bunun kolay olmayacağını düşünüyorum) erken seçime götürmekte herhangi bir tereddüt yaşayacağını düşünmüyorum.

 

“İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ AÇISINDAN SEÇİME HAZIRDIR”

Partimizde iki aydır sandık temsilcileri, okul temsilcileri ve sandık müşahitleri ile alakalı hızlı bir çalışma yapıyoruz. Bunu mutlulukla ifade edebilirim ki, sandıklarımızın tamamını doldurmuş durumdayız. Okul temsilcilerimizin de tamamı doldurmuş ve Genel merkeze bildirilmiş durumda. Yani yarın bir seçim olsa İyi Parti seçime sandık güvenliği açısından da tam manası ile hazırdır.”

 

“NETİCESİNİ HEP BERABER GÖZLEMLERİZ”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’nun, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün siyasi danışmanı olmasına ilişkin ise, “Sayın başkanın kendi tasarrufu. Benim memnun olmam ya da memnun olmamak gibi bir hakkım yok. Zamana bırakmak en evlasıdır, en iyisidir. Zaman içerisinde Ercan Bey'in ve Faruk Bey'in çalışmalarının neticesini hep beraber gözlemleriz” değerlendirmesinde bulundu.

 

“İL BAŞKANI OLARAK TAMAM, YETER”

Er, bir soru üzerine il başkanlığında son dönemi olduğunu ve yeniden aday olmayı düşünmediğini belirtti. “Ben uzun süre bir yerde kalmanın çok faydalı olmayacağını düşünüyorum” diyen Er, şöyle konuştu: “Görev sürem bittiğinde 5 buçuk senelik il başkanlığı yapmış oluyorum. Beş buçuk sene İl Başkanlığı yapmış birinin, bir dönem daha yapması için insanlara yeni şeyler anlatması lazım. O noktada da ben kendi kendimle çelişirim. Yani 5 buçuk senede ne yapamadın da yeni dönemde yapacaksın sorularıyla karşı karşıya kalmak beni rahatsız eder. Şu andaki yönetim kurulunda da bu işi benim kadar iyi yapacak, belki benden daha iyi yapacak arkadaşlarımız var. Benim bütün derdim insanların önünü açabilmek, siyasi manada kimsenin önüne set koymamak. Yeter ki teşkilatlarına zarar vermesinler. Çok emek verdik. Arkadaşlarımız bu yönde hassasiyet gösterirlerse (ki gösteriyorlar) partiyi ileri taşıma noktasında ben 5 senenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Yani bu babadan miras bir iş değildir. İnsanların çok uzun süre aynı makamı işgal etmelerini kendi kariyerleri açısından da başarısızlık olduğunu düşünürüm. Eğer çok aksi bir durum olmazsa (ki bunu siyasi olarak söylemiyorum), teşkilatımızda çok enteresan bir şey olmazsa ben bir daha aday olmayacağım. Aday olacak arkadaşlara da güzel bir rekabet ortamı hazırlayacağız. Teşkilatımız kimle çalışmak isterse onunla devam edecek. Ona da elimizden gelen desteği vereceğiz. Ama il başkanı olarak tamam, yeter.”


Editör: Z. SERAP ARSLAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız