CHP kadın kolları “ADS” için Gölyaka’da

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Kadın Kolları, Genel Merkez’in hazırladığı ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesinin ayrıntılarını anlatmaya Gölyaka ile devam etti. Kapı kapı kadınlara seslenerek haklarını duyurmaya çalışan CHP’li heyet “Yoksulluk sınırının altında aile kalmayacak” diyerek hazırlanan detaylı broşürleri vatandaşa ulaştırdı.

CHP kadın kolları “ADS” için Gölyaka’da
18.01.2022 - 13:26
Haber Merkezi

81 il ve 973 ilçedeki kadın kollarının örgütlü gücüyle, mahalleler tespit edilip ADS tanıtım broşürleri ile kadınlara, kişinin doğumundan ölümüne kadar olan bütün yaşamını sosyal güvence altına alacak, asgari ücretin altında geliri olan ya da hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsayacak proje anlatılıyor.

Bu Kapsamda CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız ve yönetim kurulu üyeleri ise yaklaşık 2 aydır ilçe ilçe kapı kapı gezip, Aile Destekleri Sigortasının (ADS) maddelerini ve kazanımlarını kadınlara anlatmak için çaba sarf ediyor.

CHP heyeti Pazartesi gününü Düzce’nin Gölyaka ilçesine ayırdı. Yapılacak destek kapsamında yurttaşlara ödenecek miktarın hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacağının ve bu sayede kadınların ekonomik açıdan güçlendirileceğinin altının çizildiği projede, çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara ise istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacağı vurgulandı. 65 yaş üstü ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayanların, yaşlılık maaşları da bu kapsamda ADS sistemine entegre ediliyor. Gençlere ise pozitif ayrımın uygulandığı projede, geleceklerini güven altına alabilmeleri için istihdamda öncelikli kategoride değerlendiriliyorlar.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, Partinin Kadın Kolları, Aile Destekleri Sigortası’nı vatandaşa anlatmak için her ilde yollara düşerken, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise son yaptığı röportajda “Bizler ‘umudun elçileri’ olarak her yurttaşımıza ADS’yi anlatacağız” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız