Berat Kandili mesajı yayınladılar

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, "Bugün, kırılan kalpleri onarma, insanlar arasındaki kin ve nefret duygularını öteleme günüdür" derken, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ise, "Rahmet Gecesi’nde her türlü ayrılık ve ayrımcılığı, bencillik ve düşmanlığı geride bırakarak dünyaya hikmet gözüyle bakmaya çalışmalıyız" dedi.

Berat Kandili mesajı yayınladılar
17.03.2022 - 13:46
Haber Merkezi

KESKİN: KİN VE NEFRET DUYGULARINI ÖTELEME GÜNÜDÜR

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keski’in mesajı şöyle: “İlahi rahmetin tecelli ettiği Berat Gecesinin İslam ve insanlık alemine hayırlara vesile olması temenni ederim. Berat Kandil'ine idrak etmenin manevi huzurunu yaşıyoruz. İlahi rahmetin tecelli ettiği Berat Kandili, aynı zamanda başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayının habercisidir. Sevgili Peygamber efendimizin buyurduğu gibi Berat Gecesi tövbelerin ve duaların kabul edildiği bir gecedir. Bizler birer mümin olarak bu geceyi her yönüyle iyi değerlendirmeliyiz. Berat gecesi, Allah'ın affına mazhar olmanın yanında, bizlere affedici olmayı da hatırlatır. Bu gün bir diğer yönüyle, kırılan kalpleri onarma, insanlar arasındaki kin ve nefret duygularını öteleme günüdür. Gelin bu günde, unuttuğumuz değerlerimizi yeniden gözden geçirelim ve yeniden hatırlayalım. Rahmet ve bereketin sağanak bir şekilde üzerimize yağacağı bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesini temenni ediyorum. Hatırladığımız bu değerlerimizi, insanlığın mutlu ve huzurlu olması için yaşatalım. İyiliğin, sevginin ve saygının egemen olduğu bir dünya için ele ele, gönül gönüle sorumluluklarımızı yerine getirelim. Bu mübarek gecenin, aynı gönül coğrafyasında yaşayan tüm insanlar arasında birlik ve beraberliğin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını şiddetin, terörün, savaşın acı ve acıdan akan gözyaşlarının dinmesinin Yüce Allah’tan niyaz ederim.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Düzceli Hemşehrilerim olmak üzere, Aziz Milletimizin, İslam Âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum.”

 

CABOĞLU: AYRIMCILIĞI, BENCİLLİK VE DÜŞMANLIĞI GERİDE BIRAKMALIYIZ

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun mesajı şöyle: “Berat Kandili kardeşliğin, dostluğun, sevginin, barışın berata esas olduğu gecedir. Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Mübarek günler içerisinde farklı bir öneme sahip olan ve rahmet, bereket, feyz, mağfiret gibi tüm değerleri içerisinde barındıran Ramazan ayının habercisi olarak da bilinen Rahmet Gecesi’nde her türlü ayrılık ve ayrımcılığı, bencillik ve düşmanlığı geride bırakarak dünyaya hikmet gözüyle bakmaya çalışmalıyız. Bu gecelerin kurtuluşumuza, manevi arınmamıza ve gönül dünyamızın temizliğine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk İslam aleminin Berat Kandilini kutluyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız