“Siz neye itiraz ediyorsunuz?”

Düzce Belediyesi’nin 2021 yılına ilişkin Denetim Komisyonu raporu üzerine İYİ Parti’nin iddiaları ile başlayan ve AK Parti’nin açıklamaları ile devam eden tartışma sürüyor.

“Siz neye itiraz ediyorsunuz?”
13.04.2022 - 16:42
Güncelleme 13.04.2022 - 17:25
Haber Merkezi

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Üyesi Erdoğan Kefeli, AK Parti’nin açıklamaları üzerine bir açıklama daha yaparak, “Komisyon raporunda katılmadığım hususları gerekçeleri ile birlikte komisyon ve belediye meclis başkanlığına sunup, meclis toplantısında da okuyarak meclisin ve kamuoyunun bilgisine sundum. Meclis toplantısında söyleyecek sözü olmayan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Düzce Belediyesi Grup Başkan Vekili Hasan Günden, Düzce basınına yaptığı açıklamada, benim yalan, yanlış, saptırıcı ifadeler kullandığımı, siyasi ahlaktan uzak olduğumu söylemiş. Sayın Hasan Günden, benim rapor üzerinde söylediğim konularda itirazınız vardı ise bunu mecliste ifade edip cevabını alacaktınız. Yaptığınız açıklamayı tekrar okuyun, benim tüm söylediklerimi aslında teyit ettiğinizi göreceksiniz” dedi.

 

“SOSYAL TESİSLERİN KİRALARINI SORUYORUZ”

Kefeli’nin açıklaması şöyle: “Kira tahsilatının yüzde 11.01 olduğunu ben değil, belediyenin bütçe gelir kesin hesap cetveli söylüyor. Sorun esnafın veremediği üç kuruş kira değil, bizim hiçbir açıklamamızda da bu yok zaten. Önemli olan Belediye tarafından kirası ödenen ve Belediye şirketlerine devredilen Samandere şelalesi tabiat anıtı, Aydınpınar şelaleleri tabiat parkı, Düzce Kasrı sosyal tesisleri, Erguvan sosyal tesislerinin kiralarını soruyoruz. Asfalt plenti Beltaş’a aitmiş istediğini yaparmış. Biz asfalt plent tesisinin yerini Beltaş’a kiraya vermeyip sattık da kimsenin haberi mi yok?

Biz diyoruz ki akıllı scooterlar ve mobil büfelerle ilgili 2021 yılında hiçbir ödeme yapılmamış, siz de alınmıştır diyemiyorsunuz. Yasal işlem başlattık diyorsunuz. Ne zaman başlattınız? Hangi yasal işlemleri yaptınız? Biz komisyonda bu konuda bir yasal işlem başlatıldığını da görmedik. Belediye’ye ait Melen Su Park içinde bulunan düğün salonu ve stantlar ile millet bahçesindeki kıraathane ve büfelerin elektrik sayaçlarının belediyeye ait olmasına da itiraz edemiyor, sadece tahakkuk edilen sarfiyatın talep edildiğini söylüyorsunuz.

Logo tasarım ve tanıtım işi fiyat araştırmasına teklif veren iki firmanın da aynı kişiye ait olduğuna da itiraz edemiyorsunuz. Aynı kişinin iki firması teklif veriyor biri logo tasarımını, biri tanıtım işini alıyor. Tanıtım işini alan firmanın promosyon ürünlerini vermesi gerekirken, diğer firma sevk irsaliyesi ile teslim ediyor. Bunlara da itiraz edilemiyor. Sahi siz neye itiraz ediyorsunuz? Sayın Hasan Günden buyurun bu konuları ve komisyon raporunda ki diğer konuları kamuoyu önünde bir TV programında birlikte tartışalım. Var mısınız?”


Editör: C. Sandıkçı