"Düzceli parayı koyacak yer bulamayacak"

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, , ekonomik olarak ülkemizin sorunlarının tespitini yapmış ve çözümleri olan tek parti olduklarını ifade ederken, alım gücünü de yükseltecek şekilde maaşlara zam yapacaklarını vurguladı.

"Düzceli parayı koyacak yer bulamayacak"
11.06.2022 - 16:00
Haber Merkezi
1

YENİDEN Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk ve parti yöneticileri, Düzce basını ile bir araya geldi. Bu buluşmada ciddi bir şekilde çalıştıklarını ve tek başına iktidara geleceklerini ifade eden Merttürk, Düzce’nin turizmde istenilen noktada olmamasını da eleştirdi.

4 Haziran’da Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın da katılımı ile gerçekleştirmiş oldukları kongre sonucu yeniden İl Başkanlığı göreve getirildiğini ifade eden Merttürk, “Yeni bir kadro ile inşallah Düzce’mize ve ülkemize katkı sunacak arkadaşlarımızla görevimize başladık. Arkadaşlarımızın özverili çalışmasıyla Düzce’de çok önemli projelere de imza atacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Bu davanın bir mensubu olarak genel başkanımızın yanında bulunan, hiçbir zaman bırakmayan, her türlü fedakârlığı hiçbir zaman esirgemeyen bir kardeşiniz olarak genel başkanımız bize bu görevi verdi. Bu konuda da teşkilatıma güvendiğimi özellikle ifade ediyorum. İlçe başkanlarımız, il yönetim kurulu üyelerimiz, tüm yöneticilerimiz ve üyelerimizle Düzce’de Yeniden Refah Partisi’nin hedefine ulaşacak bir parti olacağı konusunda özellikle iddialı olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Vatandaşların ekonomik olarak büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu gözlemlediğini ifade eden Merttürk, ekonomik olarak ülkemizin sorunlarının tespitini yapmış ve çözümleri olan tek parti olduklarını ifade etti. Bu konuda ciddi bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Merttürk, “Geldiğimiz gibi maaşlara yüzde 100 zam yapacağız, ama bunu yaparken yüzde 200 olarak geri almayacağız. Alım gücünü de yükseltecek şekilde zamları gerçekleştireceğiz. Bunları yapmak için ek kaynaklarımız var. 150 milyar dolar ek kaynağı hayata geçirerek, ülkemizin 75 milyar dolarını halkımızın ekonomik düzeyinin yükselmesi için, 75 milyar dolarını da 81 ilimizde yüzlerce projelerimizi hayata geçirmek için kullanacağız. Bu projelerimiz kapsamında plastik üreten makine fabrikasını inşallah Düzce’ye de kuracağız. 81 ilimizde çok önemli projelere imza atacağız, ülkemizi yeniden inşa edeceğiz. Ülkemizin her türlü kalkınmasını sağlayacağımızı özellikle belirtiyoruz” şeklinde konuştu.

“Gölge bakanlar kurulunu bile kurduk” diyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Merttürk, 300’e yakın bilim adamı ve 40 profesörle oluşturdukları gölge Bakanlar Kurulu kabinesinin iktidara geldikleri ilk 100 günde yapacağı hizmetleri kitap haline getirdiklerini, ilk 500 gün ve ilk 1000 günde yapacakları çalışmaların kitaplarının ise hazırlanma aşamasında olduğunun altını çizdi. “Biz yönetime geldiğimiz zaman cek-cak edebiyatı yapmayacağız” diyen Merttürk, şöyle konuştu: “Hemen oturduğumuz gibi ülkemizin sorunlarını çözmeye başlayacağız. Burada yapacağımız yatırımların ülkemizin gerçekten önünü açacağını, tüm insanlığın kurtuluşunu sağlayacak düzeyde, donanımlı, birikimli projelere sahip olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Yani ciddi bir şekilde çalışıyoruz ve bu kadar ciddi çalışan bir partinin tek başına iktidara geleceğini iddia etmiyorum, Allah'ın izniyle biz tek başına iktidara geleceğiz.”

Vatandaşların yüzde 70’inin“Hangi partiye oy vereceksiniz” sorusuna, “ekonomik sorunları çözecek ve beni ikna edecek partiye oy vereceğim” yanıtı verdiğine dikkat çeken Nezir Merttürk, “İşte ekonomik sorunları çözecek olan tek parti Yeniden Refah Partisi. Bu konuda ne kadar ciddi çalıştığımızı halkımıza da anlatmalıyız. Yüzde 50’nin üzerinde oy almanın bunları anlatmaktan geçtiğini biliyoruz. Bunun için de halkımızın ve ülkemizin derdi ile dertlenen herkesin bu çatı altına gelerek, iyi niyetle, dava bilinci ve şuuru içerisinde, teşkilat yapısı içerisinde çalışmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

Düzce’nin potansiyeli yüksek ve çok önemli bir şehir olduğunu “altından bir şehir” sözleri ile vurgulayan Merttürk, “Bu potansiyel harekete geçirildiğinde Düzceli parayı koyacak yer bulamayacak” diye konuştu. Düzce’nin 30 milyon nüfusun ortasında, dağları, yaylaları, şelaleleri ve gölleri ile eşsiz doğal doğal güzelliklere sahip olduğunu belirten Merttürk, “Böylesine güzel bir şehirde eğer turistler cirit atmıyorsa, buradaki siyasilerin ne kadar beceriksiz olduğunun da bir göstergesi. Kendimizi de içine alalım. Türkiye’de 15 tane ekoturizm merkezi var. Ben Düzce Yığılca’daki Sarıkaya Mağarası'nın de ekoturizm merkezi olduğunu duyunca şok oldum, şaşırdım. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı olarak Düzce’deki Sarıkaya Mağarası'nın dünyada eşi ve benzeri olmayan bir yer olduğunu, tarihi bir yer olduğunu o zaman anladım ve gördüm. Bu ne kadar acı bir şey. Yöneticilerinin tam manasıyla üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiremediklerinin de bir göstergesi. Beceriksizliğin de bir göstergesi” diye konuştu.

Konuşmasının devamında mevcut hükümete yönelik eleştirilerini sıralayan Merttürk, liyakatı, ehliyeti ve adalet anlayışı olmayan yöneticilerle bezeli bir hükümet olduğunu kaydetti. “Bunlar kendi makamlarını, koltuklarını korumak için eşine, dostuna, akrabasına görevleri verdiler” diyen Merttürk, “Bunun için de çok basit işleri bile çıkılamaz noktaya getirdiler. Bir örnek vermek istiyorum. Tarım Bakanlığında bir arkadaşımızın işi vardı. 15 dakikada çözülmesi gereken işi 3 aydır yaptıramıyorum, o adam kötü niyetli bir insan değil, ama işin ehli olmadığı için maalesef yatıramıyorum dedi. Biz de Allah’ın izni ile geldiğimiz gibi işi ehline vereceğiz. Liyakati, ehliyeti, adalet anlayışı olan insanlara görevleri verecek ve bu projeleri en kısa zamanda hayata geçirerek, hem Düzce’mizin hem de tüm insanlığın maddi ve manevi bir şekilde kalkınmasını sağlayacağız. Halkımızın derdine inşallah derman olacağız” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı