Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum
14.06.2022 - 16:20
Haber Merkezi

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: “Kurulduğu 1839 yılından bu güne kadar, yurdumuzun dört bir yanında, huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca mücadele eden, yüksek ruh ve şuurla görev yapan, birliğimizi, istikrarımızı ve güvenliğimizi hedef alan her türlü saldırıya karşı üstün bir çaba ortaya koyan Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum.

Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarı ile halkımızın güven ve takdirini kazanmıştır.

Türk Jandarma Teşkilatımız suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği başarının yanı sıra toplum destekli ve halkla bütünleşen hizmet anlayışı ile devletin vatandaşa açılan ilk kapısı olduğu bilincinde; vatandaş odaklı bir yaklaşım sergileyerek, bu yaklaşımını da gerçekleştirdiği önemli faaliyetlerle somutlaştırmaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Aziz şehitlerimizin bize kutsal bir emanet olarak bıraktıkları ailelerine ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Editör: C. Sandıkçı