İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı mecliste alınsın

Vatan Partisi Düzce Öncü Kadın Başkanı Ayşe Sönmez, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararına destek vererek, kararın mecliste alınması gerektiğini söyledi.

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı mecliste alınsın
15.06.2022 - 17:19
Güncelleme 15.06.2022 - 17:33
Haber Merkezi

Sönmez, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İstanbul sözleşmesinin cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle iptali usul yönünden yanlıştır. Mahkemenin bu kararnameyi iptali kaçınılmazdır.

İstanbul sözleşmesinin işler hale gelmesi, LGBT Derneklerinin, ülkesine, kendisine cinsiyetine yabancı insanlar yetiştirmesinin önünü açacaktır.

Daha geçen hafta 802 alman doktor ve akademisyen bir bildiriyle cinsiyet değiştirme propagandasının çocuklarda bunalıma yol açtığı bilimsellikten uzak olduğu ve siyasi bir amaç taşıdığı bu konuda önlem alınması gerektiği açıklamaları yaptılar.

Vatan partisi Öncü kadınlar olarak bizler, İstanbul sözleşmesinin imzalandığı günden beri, bu sözleşmenin kadınlara bir yararı olmadığını, emperyalizmin çürümüş kültürü olan eşcinselliği normalleştirme amacı taşıdığını anlattık.

Cumhurbaşkanımızın İstanbul sözleşmesinden çekilme kararı yerindedir ancak meclis kararıyla yasalaşan, yine bir meclis kararıyla iptal edilebilir.

AKP ve MHP milletvekillerine sesleniyoruz. İstanbul sözleşmesinden çekilme kararını bir an önce meclisten geçirin, Emperyalist merkezlerin toplumumuzu çürütme emellerine geçit vermeyin.”


Editör: C. Sandıkçı