“Her zaman hazırlıklı olmalıyız”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen ve şehrimiz dâhil tüm Marmara'yı etkileyen Marmara Depreminin 23. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Her zaman hazırlıklı olmalıyız”
17.08.2022 - 15:49
Haber Merkezi

Marmara Depremi’nin milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını ifade eden Er, “Ülkemiz için büyük bir felaket olan 17 Ağustos depreminde, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, on birlerce vatandaşımız yaralanmış, evsiz ve yuvasız kalmıştır. Geçen yıllar yaraları sarsa da, ne acılarımızı azalttı ne de kaybettiklerimizi unutturdu. Bundan sonra geçecek yıllar da unutturmayacaktır.

Bu süreçte devlet ve millet el ele verip maddi kayıpları telafi etmeye çalışmış ancak, giden canları geri getirmek mümkün olmadığı için, her zaman depreme ve doğal afetlere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeği unutulmaması gereken bir olgu olarak ülke gündeminde yer almaya devam etmiştir.

Şüphesiz ki ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Burada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir. Yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımız ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman depreme hazırlıklı olmamız ve yaşanan bu büyük acıdan ders çıkarmamız gerekmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 

 

 


Editör: C. Sandıkçı