“6’lı masada yokuz, olmayı da düşünmüyoruz”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, her geçen partiye katılımların arttığını ifade ederek, “Bir yumak şeklinde büyüyoruz. Anketlerde geldiğimiz nokta herkesi şok edecek” dedi.

“6’lı masada yokuz, olmayı da düşünmüyoruz”
23.08.2022 - 18:13
Haber Merkezi

GENEL Başkanlığını Mustafa Sarıgül’ün yaptığı Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz ile Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit Düzce’de basın mensupları ile bir araya geldi.

Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın ev sahipliğini yaptığı basın toplantısında Eski İl Başkanı Hayati Caklı ile Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sema Muti de hazır bulundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın düzenlediği aktivitelere yetişmekte zorlandıklarını ifade etti. Aktaş’ın Düzce’de çok güzel işler yaptığını kaydeden ve övgüyle söz eden Beykoz, “Düzce ilinde Türkiye Değişim Partisi’nin ismi her yerde duyuluyor, her yerde konuşuluyor. Seçim çalışmalarına Yığılca ilçemizde başlıyoruz. Aşure dağıtımı yapacağız, esnafımızla görüşeceğiz, pazar ziyareti yapacağız, insanlarla bire bir görüşeceğiz. Nasip olursa Türkiye Değişim Partisi olarak sıkmadığımız el, çalışmadığımız kapı kalmayacak. Herkesi ziyaret edeceğiz. Düzce İl Başkanının yaptıkları genel merkez tarafından takdirle karşılanıyor. Ben sizlerin huzurunda sayın il başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun. Düzce'de büyük ses getirdi. Hayati başkanımla birlikte hareket ediyorlar. Hayati başkanım da büyük destek veriyor. Ona da sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Doğru Yol Partisi'nden 29 tane il başkanının Türkiye Değişim Partisi’ne katıldığını dile getiren Beykoz, “Her geçen gün bir yumak şeklinde büyüyoruz. İnşallah 90 gün içinde Türkiye'de yapılacak anketlerde Türkiye Değişim Partisi’nin geldiği nokta herkesi şok edecek. Türkiye Değişim Partisi gittikçe büyüyor, partimize katılımlar oldukça fazla” ifadelerini kullandı.

Kendilerine en çok altılı masada yer alıp almadıkları şeklinde sorular yöneltildiğine işaret eden Maksut Beykoz, “6’lı masada yokuz, olmayı da düşünmüyoruz” dedi.

“GENEL BAŞKANIN İKİ DUDAĞI ARASINDA DEĞİLİZ”

Beykoz, Düzce Postası Yazı İşleri Müdürü Çiğdem Diger’in “Cumhurbaşkanı adayı çıkaracak mısınız” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Buna sayın genel başkanım kendi başına karar veremez. Sayın Mustafa Sarıgül de aynı şeyi söylüyor. Bizim Merkez Yürütme Kurulumuz var, parti meclisimiz var. Bunlar toplanırlar, zamanı geldiği zaman oturur, konuşurlar. Herkes 23 Haziran 2023’te seçim olacağını söylüyor. Öyle bir şey yok. Seçimler 14 Mayıs’ta, Cumhurbaşkanı adayı çıkarıp çıkamayacağımıza parti meclisimiz karar verecek. Türkiye Değişim Partisi'nin nerede, hangi ittifakların yanında olduğunu görürsünüz. Her siyasi partinin gönlünde bir şey vardır, onlar da çıkaracaklar, bizler de çıkaracağız inşallah. Yakın zamanda bunu basına deklare ederiz.

Bizim parti tüzüğümüz farklı, diğer siyasi partiler gibi genel başkanın iki dudağı arasında değiliz. Bizde ön seçim var, bu da üye bazında olacak. Üyelerin ön seçimiyle seçilebilir ise, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Milletvekili Adayı, Belediye Başkanı adayı, Genel Başkan dahil o sandığa girecek. O sandıktan çıkanlar ancak kazanmış olacak. Bugün ana muhalefet partisi genel başkanı kim isterse onu milletvekili yapar, kimi isterse onu Belediye Başkanı yapar. Hiç kimse kalkıp ses çıkaramaz. Sayın AK Parti Genel başkanı kimi isterse yapar. Ama bizde öyle bir şey yok. Genel başkan kendi kafasına göre hiç kimseyi partiden disiplin kuruluna sevk edemez. Bizim partimizde gerçek tüzük var.

Altını masanın daha ne olacağını kimse bilmiyor. Belki yarın dağılabilir. Altılı masada eğer gerçekten bir birlik beraberlik varsa tek söylem birliği olması gerekiyordu. Bunlarda söylem birliği yok. Burada herkes kafasına göre aklına gelen her şeyi söylüyor. Şimdi kendi içerideki savaşı dışarıya vurmaya başladı. Her hafta toplanıyorlar, her ay toplanıyorlar ama toplantının sonucunda net bir açıklama yok. Hiç kimse hiçbir şey bilmiyor.”

Ardından konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit ise, Düzce’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Düzce’de kadınların yüzde 80 oranında çalışma hayatında kendisine yer bulabildiğini kaydeden Yeğit, “Düzce bu özelliği ile ender illerimizden bir tanesi. Keşke Düzce'deki hanımların çalışkanlığını tüm Türkiye'deki hanımlara gösterebilsek” şeklinde konuştu.

Sezgin Aktaş ise, 3 aydır Türkiye Değişim Partisi’nin İl Başkanı olarak görev yaptığını ve Yığılca programı ile Düzce’deki seçim çalışmalarında vites artıracaklarını kaydetti. TMO’nun fındık alımlarına başladığını dile getiren Aktaş, ödemelerin 21 gün sonra yapılmasını ise eleştirerek, “Biz 10 dakika içerisinde tüketicinin hakkının verilmesinden yanayız” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı