“6’lı masanın adayı Cumhurbaşkanı olacak”

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi’nin İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ile Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Bölge Koordinatörü Cemal Eğin Düzce’ye geldi.

“6’lı masanın adayı Cumhurbaşkanı olacak”
25.08.2022 - 19:35
Haber Merkezi

Gelecek Partisi Düzce İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda, İl Başkanı Vildan Tokaliç ile parti mensupları ile basın mensupları ile buluşan Üstün ve Eğin, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundular.

Yaklaşık 10 gün önce Düzce İl Koordinatörü olarak görevlendirildiğini ifade eden Cemal Eğin, “Bundan sonra inşallah sizlerle daha sık bir arada olmuş olacağız. Düzce’ye daha sık gidip gelmiş olacağım” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ise, Düzce’ye ikinci kez geldiğini ve yine caddeyi sokağı gezerek, insanlarla hasbihâl edeceklerini söyledi. Seçimlerden önceki son yazı vatandaşları dinleyerek geçirdiklerini kaydeden Üstün, “Anadolu'daki bütün Kapı kapı başkan yardımcılarımızdan oluşan heyetlerle geziyoruz, milletimizi dinliyoruz. Vatandaş ile aynı sıkıntıları, aynı dertleri, aynı üzüntüleri bizler de yaşıyoruz. Bunun için önümüzdeki seçimin önemini vurguluyoruz. Bizler insanlarımızla beraber bir ümit olalım diye önümüzdeki döneme yönelik hazırlıklarımızı yapıyoruz. Neler yapacağımızı anlatıyoruz. Tıkanan bir sistemde bu millette var olan ümitsizliği kırmak için neler yapmamız gerektiğini istişare ediyoruz. Vatandaşlarımızın bazen eleştirilerini, bazen önerilerini alıyoruz. Bunların rapor haline getiriyoruz. Gelecek Partisi ülkeyi en son yönetmiş bir başbakanın partisi olarak bütün ekibiyle beraber önümüzdeki seçime en hazır olan partidir. Memleketin meselelerini en yakından bilen ve devletimizin veya siyasetimizin tıkanmış yerlerini kılcal damarlarına kadar bilen bir genel başkanla hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 50+1’lik sistemden dolayı bazı partilerin bir araya gelmek durumunda kaldığını ifade eden Üstün, altılı masadaki partilerin farklı düşündükleri noktaları bir kenara bırakarak memleketin geleceğini düşünerek elini taşın altına koyduklarını söyledi. Çalışmaların yolunda gittiğini kaydeden Üstün, “Özellikle 2023 seçimlerinde hep beraber göreceğiz ki; bu altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı kesinlikle Cumhurbaşkanı olacağından adım gibi eminim” ifadelerini kullandı.

Feramuz Üstün, Düzce Postası Yazı İşleri Müdürü Çiğdem Diger’in “Altılı masadan tek bir Cumhurbaşkanı adayı çıkacak. Teşkilatınız hangi kişi aday olursa olsun aynı heyecanla çalışacak mı?” sorusuna ise “Çalışır” yanıtını verdi.

Basın toplantısının ardından Gelecek Parti heyeti, şehir merkezinde tura çıkarak, esnaf ve vatandaşları dinledi.

 


Editör: Ç. Diger