"Hesabını hukuk önünde, halka verecekler”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, gece saatlerinde doğalgaz ve elektriğe yapılan fahiş zamma ilişkin “İktidar, halkı göz göre soyuyor” dedi. Öte yandan yetkilileri göreve çağıran Başkan Cemşit, enflasyona ivedilikle çare bulunması gerektiğini belirtti.

"Hesabını hukuk önünde, halka verecekler”
2.09.2022 - 15:46
Haber Merkezi

Gece doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 49,5, sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 50,8 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 20,4 zam yapıldı. Doğalgazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Konutlarda kullanılan elektriğe eylül ayından itibaren yüzde 20 zam yapıldığı duyuruldu. Konuyla ilgili eleştiride bulunan ve iktidarın Karadeniz’de bulduğu doğalgazın akıbetini hatırlatan Başkan Cemşit, “Beklenen oldu ve Eylül ayı bize zam olarak geri döndü. Maaşlara zam yaptım diye övünen AKP, yaptığı zammın bin katını fahiş zamlarla geri aldı. Ülkenin sanayisini de, esnafımızı da zor durumda bıraktı. Bu ekonomik krizde çare bulacağına, yancılarını zengin etmek yerine vatandaşı düşüneceğine tam tersini yaptı ve yine her şeyin acısını bizlerden çıkardı.

“DOĞALGAZ NEREDE”

Sözde geçtiğimiz yıl müjde dedi. Doğalgaz bulduk artık Türkiye en önde dedi. ‘Sabredin, doğalgaz zenginiyiz’ dedi ama yine bu söylemleri de boş çıktı. Ne konuyla ilgili açıklama yapıyor ne de halkı rahatlatıyor. Tam tersine zam üstüne zam yapıyor. Erdoğan halkı kandırıyor. Batırdığı gemiden son malları kaçırmaya çalışıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklar. Yaptıkları her şeyin hesabını hukuk önünde, halka verecekler” şeklinde konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı