Ekrem İmamoğlu’ndan beyaz eşya yardımı

Geçtiğimiz aylarda Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından, evleri zarar gören Yahyalar Mahallesi sakinlerinin ihtiyaçlarının giderilmesi için ilk günden beri çaba harcayan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ni devreye sokarak selzedelere beyaz eşya desteği sağlanmasına öncülük etti.

Ekrem İmamoğlu’ndan beyaz eşya yardımı
8.09.2022 - 18:34
Güncelleme 8.09.2022 - 18:40
Haber Merkezi

Sel felaketinin yaşandığı gün Yahyalar Mahallesi’nde incelemelerde bulunana Cemşit, sonraki günlerde selzedeleri, yaşanan felaketin daha sonraları tekrarlanmaması için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile buluşturup, belediyenin, sorunları dinlemesine vesile olmuştu. Görüşmenin ardından tekrar Yahyalar’a giden Cemşit, devreye bu sefer İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni soktu.

Yaşanan felaketin altını çizen Cemşit, “İlk günden beri vatandaşlarımız ile irtibat halindeyiz. Evlerin durumunu gördüğümde gerçekten çok üzüldüm. Bir tek eşya dahi kullanılır durumda değildi. Yaşanan maddi ve manevi zarar karşısında vatandaşlarımıza elimizden ne geliyorsa onu yapmakla görevliyiz. Bu çerçevede İBB ile iletişime geçerek yaraları bir nebze de olsa azaltma noktasında çalışmalarda bulunduk. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

Yahyalar’da bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması gerektiğini söyleyen Cemşit, “Bundan 3 sene önce bu evler yine aynı felaketi yaşamış ve o günden beri buraya çözüm üretilememiş. Son yaşadığımız felakette de vatandaşlarımız aynı sorun ile karşı karşıya geldiler. Oradaki kanalın evleri tehdit etmeyecek duruma getirilmesi konusunda belediyenin yapacağı çalışmaların takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce de Düzce’nin Konuralp Aynalı köyünde bulunan Merkez Cami’ne, caminin ısıtma sisteminde yaşanan problem ve bazı bakım çalışmalarında kullanılmak üzere yardımda bulunmuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı