İYİ Parti deprem yardımlarını sordu

YAŞANAN son deprem felaketinin ardından Düzce’de devlet-millet işbirliği ile yaralar sarılmaya çalışılırken, yapılan yardımların ve devlet eli ile gerçekleştirilen destek ve incelemelerin koordinasyonu önemli bir hal aldı.

İYİ Parti deprem yardımlarını sordu
2.12.2022 - 17:29
Haber Merkezi

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er; “Şehrimiz önemli bir afet geçirmiş ve artçı sarsıntıları süren depremin yaraları Devlet-Millet dayanışması ile sarılmaya çalışılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada Düzce’de yaşanan deprem sonrası bölgeye acil yardım ödeneğinden 87 milyon gönderildiğini ve 7500 haneye de eşya desteği verildiğini belirtmiştir. 11 bin hanenin de hafif hasar tamiri için destek sağlanacağını da ayrıca belirten Sayın Cumhurbaşkanımızın bu açıklamasının ardından 87 milyon TL'lik gönderilen yardımın nerelerde kullanıldığı veya kullanılacağının, 7500 haneye yapılacak olan eşya desteğinin nasıl ve hangi öncelikle yapılacağının ve yıkılacak konut sayısının hangi kriterlere göre ve ne zaman kesinleştiğinin Düzce Valiliği basta olmak üzere yerel idari birimlerce açıklanması Düzce halkı tarafından beklenmektedir.

Depremin yeterince yorduğu Düzce halkının yapılan ve yapılacak olan destek ve yardımlar ile alakalı bilgiye kolayca ulaşabilmesi ve yetkililer tarafından tüm sürecin olabildiğince şeffaf ilerletilmesi gerekmektedir. Deprem Allah'tan gelen bir afettir. Fakat deprem sonrası yapılacaklar ehil insanlar elinde son derece sağlıklı ve şeffaf biçimde hayata geçerse Düzceliler de yaralarını hızlıca saracaktır” dedi. Er, deprem sonrası yardım ve destek sürecini Düzceliler adına hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız