Yunus Özay Er ücretsiz taşıma konusunu sordu

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Milli Eğitim Bakanlığı’nca söz verilen ücretsiz taşıma konusunu dile getirdi.

Yunus Özay Er ücretsiz taşıma konusunu sordu
6.12.2022 - 19:38
Haber Merkezi

“Düzce’de yaşanan son deprem felaketi birçok alanı etkilediği gibi eğitim öğretim hayatını da etkilemiştir. Turgut Özal, Arsal, Hamidiye Şehit Özgür Işık ve Cumayeri ortaokullarında eğitime ara verilip, öğrencilerin başka okullarda eğitime devam edeceği bildirilmiştir” diyen İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, deprem sonrası Düzce’yi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de 26 Kasım 2022 tarihinde ulusal basında da yer alan açıklamasında, hasar gören okullardaki öğrencilerin yeni okullarına ücretsiz olarak taşınacağını ve hatta okulların hasar raporları çıkıp yıkılıp yıkılmayacağına karar verilene kadar öğlen yemeğinin de ücretsiz verilerek ailelerin ve öğrencilerin yanında olunacağını bildirdiğini hatırlattı.

Fakat akabinde yine aynı doğrultuda ailelere ücretsiz taşıma desteği verileceği hususunun bazı okulların idarecileri tarafından velilere iletildiğini ifade eden Er, 4 Aralık tarihinde ise gerek okul idareleri, gerekse de yöneticilerin ücretsiz taşımanın yapılamayacağını velilere bildirdiklerini söyledi. Er, “Düzce zaten mevcut İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu tip enteresan, aceleci tavır ve açıklamalarına yabancı değil. Nitekim aynı Milli Eğitim Müdürlüğünce bilgilendirilen Düzce Valiliği, önce okulların deprem sonrası 28 Kasım tarihinde açılacağını duyurmuş, sonrasında ne hikmetse ikinci bir açıklama ile 4 Aralık Pazartesi’ye kadar okullar tatil edilmiştir. Şimdi de Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamasına rağmen gerek servisçilerin gerekse ailelerin mağduriyeti ve yaşanan belirsizlik apaçık ortadadır. Okulların deprem öncesi güçlendirilmesinde yaşanan belirsizliklerden bugüne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaya konan verimsiz ve plansız çalışma şekli ne zaman son bulacak merak etmekteyiz. Düzceliler adına öğrencilerimizin ve velilerimizin mağduriyetinin giderilmesini, okul servisi yapan esnafın da durumunun netleşmesini ivedilikle beklemekteyiz.

Ücretsiz taşıma olacak mı olmayacak mı? İlgili öğrenciler ücretsiz beslenmeden faydalanacak mı faydalanmayacak mı? Düzce halkı Milli Eğitim Bakanı’na mı, yoksa Düzce’nin İl Milli Eğitim Müdürü’ne mi inanacak? Çocuklarını hangisinin açıklamaları çerçevesinde ve nasıl okullarına yollayacaktır? Beklentimiz tutarlı olmanız, insanları zor durumda bırakmamanızdır” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız