Cemşit: İnsanların aklıyla alay ediliyor

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, TÜİK verilerini paylaşarak “İlimizin 8. zengin il olduğunu” açıklamasını değerlendirdi.

Cemşit: İnsanların aklıyla alay ediliyor
13.12.2022 - 16:40
Haber Merkezi

“Sayın başkanın mutluluğuna ortak olmayı çok isterdik ancak sokaktaki vaziyet Özlü’nün anlattığı gibi değil” diyen Cemşit, “Vatandaşlarımız geçim derdinde, ay sonunu getiremiyor. Geçen sene 5 TL’ye satılan süt 27 TL olmuş. Çocuklarımız düzgün beslenemiyor ve gelişimleri zarar görüyor. Ülkemizin bulunduğu kriz içerisinde, zenginlik naraları atmak yakışık alır bir durum değil. İnsanların aklıyla alay ediliyor. Yöneticilerin hayal dünyasında çıkıp, sokağa inmesi, vatandaşın geçim sıkıntısını dinlemesi, yaptıkları görev nedeni ile daha sağlıklı olacaktır” dedi.

“Gençlerimizin uyuşturucunun ağına düştüğü bu dönemde soruyorum size zenginlik bunun neresindedir?” diye soran CHP İl Başkanı Cemşit, “Mutluluk bunun neresindedir? Antidepresanların kullanımının arttığı bu dönemden hangi mutluluktan, hangi zenginlikten bahsetmek gerekir? Boşanma oranlarımız yükselmiş, şimdi biz mutlu muyuz? Gerçeklerden kopan iktidarın bir örneğini Düzce’de de görmekteyiz. Sanıyorlar ki vatandaş rahat ve huzurlu şekilde yaşıyor. Sanıyorlar ki zenginiz. Sayın Başkan gerçeklerin farkında olsaydı, halkın derdi ile dertlenseydi inanıyorum ki onun da uykuları kaçar, bu açıklamayı yapmayı kendine zül kabul ederdi.

Algı operasyonları, istatistikten çıkarılmaya çalışılan mutluluk vaatlerine milletimizin karnı tok artık. Milletimiz çözüm istiyor ve karalamalarınızı dikkate almıyor. Bu vesile ile vatandaşın dertlerini gündeme getiren, şehrin sorunları ile dertlenen bizler bozguncu ilan eden, zengin zümrecilerin ise haklın yanında olduğunu varsayan bu düşünce anlayışına teessüflerimizi iletiyoruz. Unutmayın ki Sayın Özlü vatandaşımızın gülen yüzüne bizler bin kat mutlu oluruz ancak gerçeklikten kopmuş bir belediye başkanına da gerekenleri söyleriz” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız