Millet ittifakı Yığılca yolunu sordu

Yıllardır bitirilemeyen Yığılca yolu ile ilgili basın açıklaması yapan CHP Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı, İYİ Parti Yığılca İlçe Başkanı Hüseyin Temizel ve Deva Partisi Yığılca İlçe Başkanı Ercan Keskin, yolun inşasında yapılan beklenti dışı değişiklikleri ve yolun son durumunu sordu.

Millet ittifakı Yığılca yolunu sordu
19.12.2022 - 17:31
Haber Merkezi

İYİ Parti Düzce İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çengel, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yığılca mitinginde söz verilerek projelendirme işlemleri başlayan Düzce-Yığılca karayolunun Dutlar mevkiinde yapımı daha önce planlanan küçük ölçekli viyadüğün ve aynı zamanda Akçaören mevkiinde planlanan büyük ölçekli viyadüğün planlamadan çıkarıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyor ve doğru bulmuyoruz. Yıllardır bir türlü bitmeyen yolun ihtiyaca uygun şekilde yapılmasını istiyor ve Yığılca’nın hak ettiği yatırımı hak ettiği şekilde almasını umuyoruz” dedi.

CHP İlçe Başkanı Zeynel Çamlı ise “Yıllardır bitmeyen bir yatırımın bir de değiştirilmesi ve beklentilerden uzaklaşması kabul edilemez bir tavırdır. Üzerinde bulunduğumuz mevkiinin ve Yığılca yolunun bu yanlıştan bir an önce döndürülmesini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasına İl Teşkilatı ile birlikte iştirak eden İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise, “Ülkeye yapılan bunca yatırıma ve Yığılca ilçemize yıllardır verilen bunca söze rağmen bitmeyen yolun bir de asli tarzından farklı bir şekilde yapılmasının izaha muhtaç olduğu açıktır. Konunun takipçisi olacak Yığılca ilçemizin hak ettiği noktaya gelmesi için teşkilat olarak var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız